3. ADVENTNA NEDELJA, 16.12.2012

Na voljo je nova številka Družine in nova številka župnijskega lista Rast za tri tedne. Rast ima božično prilogo. Pozorno jo preberite. V njej najdete vse potrebne informacije o božičnem praznovanju.

S tretjo adventno nedeljo začenjamo devetdnevnico. Ta bo med tednom vsak dan ob 18h, v nedeljo pa pri maši ob 9.30. Med devetdnevnico bo priložnost za sveto spoved. Še posebej ne prezrite srede, ko bo spovednik od drugod na voljo od 16h naprej. V Rasti so objavljene tudi ure spovedovanja pri sv. Kancijanu. Možnosti bo za spoved bo dovolj, umno jo izrabite.

Veroučna šola: v tem tednu so običajne veroučne ure po urniku. Še posebej ste povabljeni k devetdnevnici starši in veroučenci. Birmanci vzemite si devetdnevnico tudi kot lepo priložnost za vaše osebno sodelovanje pri pripravi na birmo. V četrtek, 20. 12., so k devetdnevnici še posebej vabljeni otroci 5., 6. In 7. Razreda, v petek birmanci in v soboto prvoobhajanci.

V ponedeljek, 17. 12., bomo na začetku svete maše sprejeli Luč miru iz Betlehema. Skavti bodo prebrali božično poslanico in nas uvedli v najožji del božičnega praznovanja. Od tega dne boste lahko plamen te luči ponesli na svoje domove.

V sredo, 19. 12., bo po maši svetopisemski večer. Lepo povabljeni k branju in premišljevanju božje besede.

V četrtek, 20. 12., bo po maši srečanje karitas.

V četrtek, 20. 12., bo ob 20.30 srečanje I. zakonske skupine.

V petek, 21. 12., bo ob 19h srečanje srednješolske mladine.

V soboto, 22. 12., bo po maši predavanje o športu in duhovnosti. Skupaj z očetom hčere, ki trenira košarko, bova predstavila ta del našega življenja. Povabljeni starši in vsi drugi. To srečanje je namesto redne mesečne kateheze za odrasle.

V nedeljo, 23. 12., bo 4. adventna nedelja. Devetdnevnico bomo obhajali pri sveti maši ob 9.30.

Zakonski jubilanti (od 10 let naprej) se do naslednje nedelje prijavite v pisarni. Več o tem preberite v Rasti.

Vse potrebno za praznovanje adventa in božiča boste lahko dobite v kiosku. Na novo je izšla znamka vrednosti A z motivom Marije z našega mozaika. Naročnine za verski tisk lahko poravnate v župnijski pisarni.

Darovi za Materinski dom na Škofljici: Danes še lahko oddaste darove od Miklavža v košaro pod korom. Namenili jih bomo materinskemu domu na Škofljici.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30