4. ADVENTNA NEDELJA, 23.12.2012

pdfBOZICNO_PRAZNOVANJE_2012.pdf

Na voljo je nova božična številka Družine in novo Ognjišče. Rast je izšla prejšnji teden in je še na voljo. Rast ima božično prilogo. Pozorno jo preberite. V njej najdete vse potrebne informacije o božičnem praznovanju.

Vse potrebno za praznovanje svetih večerov dobite v kiosku, blagoslovljeno vodo in plamen luči miru iz Betlehema pa pri stranskem vhodu.

Božično praznovanje: maša svetega večera bo ob 18. uri. Še posebej povabljeni starši z majhnimi otroki. Otroci naj prinesejo adventne nabiralnike. Slovesna polnočna sveta maša bo ob 24h, ob 23.40 se bo začela božičnica. Prebirali bomo Slomškove drobtinice in prevali božične pesmi. Na božični dan bosta sveti maši ob 9.30 in 11h. Sveta maša bo tudi ob 19h v kranjski porodnišnici.

Na praznik sv. Štefana, 26. 12., bosta sveti maši ob 7.30 in 9.30. Pri maši ob 9.30 bo slovesnost zakonskih jubilantov.

V petek, 28. 12., bo praznik sv. nedolžnih otrok iz Betlehema. Ta dan je narodni dan molitve za nerojeno človeško življenje. Ob 17h bomo izpostavili Najsvetejše in ga pol ure častili v tišini, ob 17.30 bo molitev rožnega venca, ob 18h pa bodo litanije in blagoslov ter potem sveta maša. Lepo povabljeni k tej molitvi. To papeževo spodbudo zelo priporočajo tudi slovenski škofje.

Prijavnice za koledovanje lahko dobite pri kiosku in ob betlehemski luči pri stranskem vhodu. Z veseljem povabite kolednike medse. Na panoju pri stranskem vhodu lahko preberete kako so bila porabljena sredstva lanske akcije.

V nedeljo, 30. 12., bo nedelja sv. Družine. Pri maši ob 9.30 bo blagoslov otrok.

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

Rast - junij 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom