NEDELJA SVETE DRUŽINE, 30.12.2012

Na voljo je še nova božična številka Družine in januarsko Ognjišče. Vabim Vas k obnovitvi naročnine za verski tisk.

Vse potrebno za praznovanje svetih večerov še dobite v kiosku, blagoslovljeno vodo in plamen luči miru iz Betlehema pa pri stranskem vhodu.

Jutri, 31. 12., bo silvestrovo in drugi sveti večer. Ob 18h bo zahvalna sveta maša. Pri njej bomo zapeli zahvalno pesem in se z njo zahvalili Bogu in ljudem za milosti tega leta.

V torek, 1. 1., bo praznik Marije božje matere, Novo leto in dan miru. Sveti maši bosta ob: 9.30 in 18h. Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo, pravi bl. A.M.Slomšek. lepo vabljeni k sveti maši.

Birmanci 8. in 9. razreda naj ne pozabijo, da imajo v četrtek oz. petek redni verouk. Ostali razredi začnejo verouk v ponedeljek, 7. januarja.

V četrtek, 3. 1., bo ob 19h priprava na krst. Krščevanje bo v nedeljo, 6.1., po enajsti sveti maši.

V petek, 4. 1., bo prvi petek. Dopoldne bom obhajal bolnike po domovih zvečer bo pobožnost v čast Srcu Jezusovemu. Po maši bo koncert božičnih pesmi mešanega pevskega zbora Musica Viva s Primskovega.

V soboto, 5. 1., bo prva sobota. Kot običajno bo po maši bo 45min tihega češčenja Najsvetejšega. Naši škofje nas spodbujajo, da bi se v letu vere pripravili na obnovitev izročitve slovenskega naroda Mariji, 15. Avgusta, s pobožnostjo petih prvih sobot. Pri kiosku z verskim tiskom je list na katerem najdete vse potrebne informacije o tej spodbudi. V kiosku z verskim tiskom pa lahko kupite knjižico Pet prvih sobot, ki jo je uredil p. Anton Nadrah.

V soboto, 5. 1., bo tretji sveti večer. Ponovno bomo blagoslovili domove in na vrata napisali začetnice imen svetih treh kraljev.

Danes teden, 6. 1., bo praznik Gospodovega razglašenja (sveti trije kralji). Maše bodo po nedeljskem redu. Pri maši ob 9.30 nam bodo zapeli koledniki in boste lahko darovali tudi v ta namen. Skrinjica z darovi za trikraljevsko akcijo pa bo pred glavnim oltarjem tudi pri polosmi in enajsti sveti maši.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30