Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

3. NEDELJA MED LETOM, 27.1.2013

Na voljo je nova številka Družine in februarsko Ognjišče. Še vedno lahko obnovite naročnine za verski tisk. Zveste in nove naročnike vabim, da se oglasite v župnijski pisarni. Prav tako lahko darujete za sklad Milijonar dobrote.

Maša pri sestrah bo v torek ob 7h zjutraj.

V ponedeljek, 28. 1., bo ob 19h priprava na krst. Krščevanje bo v nedeljo, 3. 2., po enajsti sveti maši.

V petek, 1. 2., bo prvi petek. Dopoldne bom obhajal bolnike po domovih, zvečer bo pobožnost v čast Srcu Jezusovemu.

V soboto, 2. 2, bo praznik Jezusovega darovanja - svečnica. Sveti maši bosta ob 9.30 in 18h. Na ta dan blagoslavljamo sveče. Nekaj jih bo na voljo v cerkvi, lahko pa si jih oskrbite tudi sami. Po starem slovenskem običaju do tega praznika prepevamo božične pesmi in imamo postavljene jaslice.

V soboto, 2. 2., bo ob 19h tradicionalni kulturni večer. Tokrat bo naša gostja gospa Berta Golob. Skozi vsa leta gospa Berta sooblikuje kulturne večere, zato vas še posebej vabim na ta večer, ko bo ona sama tudi gostja.

V nedeljo, 3. 2., bo god sv. Blaža, škofa in mučenca. Po stari navadi se na ta dan deli Blažev blagoslov (žegen). Sv. Blaž je zavetnik zoper bolezni grla.

Blagoslov bova z g. diakonom delila po vseh nedeljskih svetih mašah.

V zadnji Rasti si lahko preberite predlog za obhajanje petih prvih sobot. Knjižico p. Antona Nadraha, ki govori o tej pobožnosti, lahko dobite v župnijski pisarni in ob nedeljah v kiosku z verskim tiskom. Običajno prvosobotno češčenje bo naslednjo soboto, 9. februarja.

Vabilo na romanje: župnija in agencija Aritours bo od 27. 4. do 30. 4. Organizirala romanje v Rim. Program je na oglasni deski in pri stranskem vhodu ter pri kiosku z verskim tiskom. Prijave sprejemamo do nedelje, 17. februarja. Še posebej vabim birmance, starše in botre, da se nam pridružijo na romanju. Možno je tudi plačilo stroškov na obroke.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - september 2019

pdfRAST-19-9.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih