Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

5. NEDELJA MED LETOM, 10.2.2013

Na voljo je nova številka Družine in februarsko Ognjišče. Rast je izšla prejšnji teden. Še vedno lahko obnovite naročnine za verski tisk in darujete za sklad Milijonar dobrote.

V ponedeljek, 11. 2., bo god lurške Matere Božje. Ta dan bo v župniji češčenje Najsvetejšega, ki ga imamo vse tri kranjske župnije pred pepelnico. Ob 9.30 bo sveta maša v cerkvi, nato češčenje Najsvetejšega do 12h. Popoldne bo Najsvetejše izpostavljeno od 15h naprej. Ob 18h bo sklep in sveta maša. Tisti, ki ste se odločili za pobožnost petih prvih sobot, boste imeli priložnost za sveto spoved od 16.45 naprej. Smo v letu vere, zato naj bo tudi ta priložnost češčenja Najsvetejšega spodbuda za naše osebno krščansko življenje.

V ponedeljek, 11. 2., bo ob 19h srečanje za starše prvoobhajancev. Zagotovo naj pride vsaj eden od staršev.

Maša pri sestrah bo v torek ob 7h zjutraj.

V sredo, 13. 2., bo PEPELNICA. Na ta dan začenjamo postni čas. Ta dan je strogi post. Sveta maša bo ob 18h. Pri maši bo obred pepeljenja.

Vsak drugi četrtek v mesecu je molitev za duhovne poklice. Že v decembru sem zapisal v oznanilih, da je ta molitev prestavljena s tretje nedelje v mesecu. Četrtek je dan postavitve zakramenta mašniškega

posvečenja, zato vas ob drugih četrtkih z veseljem vabim k tej veliki prošnji Cerkve.

V četrtek, 14. 2., bo ob 20.30 II. zakonske skupine.

V petek, 15. 2., bo ob 19h srečanje srednješolske mladine.

V nedeljo, 17. 2., bo postno romanje naše in kranjske župnije na Tabor. Avtobus odpelje iz Čirč ob 14.30 in bo ustavil pri Vodovodnem stolpu ter Zdravstvenem domu. Ob 15.30 bo križev pot, nato pa sveta maša. Strošek za prevoz boste poravnali na avtobusu. Vsi, ki bi želeli peš poromati na Tabor, bo odhod ob 13h izpred župnišča.

KRIŽEV POT: vsak petek ob 18h, ob nedeljah pa ob 14h.

Vabili na dve romanji : župnija in agencija Aritours bo od 27. 4. do 30. 4. Organizirala romanje v Rim. Program je na oglasni deski in pri stranskem vhodu ter pri kiosku z verskim tiskom. Prijave sprejemamo do nedelje, 17. februarja. Poleg vseh drugih še posebej vabim birmance, starše in botre, da se nam pridružijo na romanju. Možno je tudi plačilo stroškov na obroke.

Za drugo romanje v Porabje, 9. marca, je že čakalna vrsta, podrobnejše informacije dobite v župnijski pisarni.

Naslednja nedelja, 17. 2., bo tretja v mesecu pri vseh mašah bo darovanje za cerkev. Ti darovi bodo še posebej namenjeni za stroškov ogrevanja cerkve.

 

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - september 2019

pdfRAST-19-9.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih