Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

5. POSTNA NEDELJA, 17.3.2013

Na voljo je nova številka Družine.

V ponedeljek, 18. 3., bomo s sveto mašo ob 19h začeli celonočno češčenje. Lepo vas vabim, da se vpišete na list pri stranskem vhodu še posebej za nočne ure. Od 20h do 23h bodo različne oblike molitev, kot so zapisane na listu pristranskemu vhodu, od 23h do 6h zjutraj bo češčenje v tišini. Na praznik sv. Jožefa v torek, 19. 3., bo prva sveta maša ob 9.30. Po njej bo češčenje do 19. ure, ko bo slovesen sklep češčenja. Med 24-urnim češčenjem bo tudi priložnost za sveto spoved: v ponedeljek od 20.30 do 21h in v torek od 17.30 do 18.30.

KRIŽEV POT: vsak petek ob 19h, ob nedeljah pa ob 14h. Tudi na Rupi bo vsako nedeljo ob 14h križev pot.

Od praznika sv. Jožefa do 25. 3. Obhajamo TEDEN DRUŽINE.

V torek, 19. 3., bo po sklepu češčenja v župnijski dvorani pričevanje zakoncev Marije in Andrej Štremfelj. Pričevala in spregovorila nam bosta z naslovom: Pot k Bogu preko gora.

V sredo, 20. 3., bo po maši svetopisemski večer in slavilna molitev. Beremo pismo Rimljanom.

V četrtek, 21. 3., bo ob 20.30 srečanje I. zakonske skupine.

V četrtek, 21. 3., bo ob 20h kateheza za odrasle. Spregovorili bomo o papeški službi, konklavu, o volitvah novega papeža, zdaj tudi že o novem papežu. Starši lepo povabljeni na to srečanje.

V petek, 22. 3., bo t.i. "spovedni dan" v času radijskega misijona na radiu Ognjišče. V Kranju pri sv. Kancijanu bomo ves dan (od 7h do 19h) spovedovali dekanijski duhovniki. Izkoristite to lepo priložnost v pripravi na veliko noč.

V soboto, 23. 3., bomo obhajali liturgično praznovanje praznika Gospodovega oznanjenja. To praznovanje nadomešča 25. marec, ko bo že veliki teden, zato se to praznovanje liturgično prestavi. Pri maši bodo ob materinskem dnevu sodelovali otroci veroučne šole. Pri sveti maši pa se bomo spomnili tudi očetov in jim namenili spodbudne stavke iz svetega pisma. Po maši bo kratko srečanje za starše birmancev.

V nedeljo, 24. 3., bomo obhajali cvetno nedeljo Gospodovega trpljenja. S to nedeljo začenjamo veliki teden. Pri vseh mašah bomo brali pasijon. To nedeljo bo pri vseh mašah blagoslov butaric in oljk. Tudi letos boste na tiho nedeljo (17.3.) lahko prejeli oljčne vejice. Darovi bodo namenjeni župnijam slovenske Istre.

Vabilo na romanje: še vedno sprejemamo prijave za romanje v Rim in Assisi od 27. 4. do 30. 4. Romanje je že zagotovljeno, še vedno pa se lahko prijavite. Program je na oglasni deski in pri stranskem vhodu ter pri kiosku z verskim tiskom.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - junij 2020

pdfRAST-20-06.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih