BINKOŠTI, 19.5.2013

Na voljo je nova številka Družine. Rast je izšla prejšnji teden in je še na voljo.

ŠMARNICE: med tednom vsak dan ob 19h, ob nedeljah pri maši ob 9.30 in ob 19h tudi na Rupi.

V ponedeljek, 20. 5., bo binkoštni ponedeljek. Ta dan je v kapeli pri sestrah celodnevno češčenje. Ob 7h bo v kapeli sveta maša, nato bo Sveto Rešnje Telo izpostavljeno do 12h, popoldne pa od 14h do 18h, ko bodo litanije in blagoslov. Nato pa ob 19h sveta maša v župnijski cerkvi. Vabimo k češčenju v kapelo pri sestrah.

V četrtek, 23. 5., bo ob 20h kateheza za odrasle. Izhodišče bo v tej Rasti omenjena knjiga o papežu Frančišku.

Pri Mariji Pomagaj na Brezjah bo v četrtek, 23. maja 2013, potekal 37. večer slovenskih krščanskih izročil, ki bo povezan tudi s tradicionalnim romanjem ustvarjalcev in poslušalcev programa Radia Ognjišče ob prazniku zavetnice radia. Sveto mašo bo ob 20h daroval g. nadškof Anton Stres.

V petek, 24. 5., bo praznik Marije pomočnice kristjanov. Na koncu svete maše bomo molili litanije Matere božje.

V petek, 24. 5., bo ob 20h srečanje za srednješolce.

V petek, 24. 5., vabi odbor za družino župnije Kranj in društvo katoliških pedagogov na predavanje z naslovom: Zgodovina gradnje cerkve sv. Kancijana v Kranju. Predaval bo arheolog dr. Milan Sagadin. Predavanje bo ob 20. uri v župnijski dvorani na Tavčarjevi 43.

Prijavnice za oratorij bodo na voljo od naslednje nedelje naprej.

OKLICA: krščanski zakon nameravata skleniti Marko Bohar in Manica Jenko ter Uroš Ahačič in Andreja Cof. Podatki so na oglasni deski, mi pa se obeh parov spomnimo v molitvi.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019