CVETNA NEDELJA, 1. 4. 2012

Vstopamo v veliki teden Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja. Zelo pomembno je, da se potrudimo tudi za dobro spoved. Priložnost za to bo v naši župniji v sredo, 4. 4., ko bo od 17h na voljo spovednik od drugod. Spovedoval bo g. Gusti Horvat s Trstenika. Sam bom na voljo v ponedeljek in torek pol ure pred mašo. Za spoved bom na voljo tudi po obredih na veliki četrtek in veliki petek.

V Kranju (sv. Kancijan) bo priložnost za sveto spoved od srede, 4. 4., pa do velike sobote vsak dan od 7h do 12h in od 14h do 19h. Spovedoval bo p. Lojze Markelj.

Na voljo je nova velikonočna številka DRUŽINE in nova številka župnijskega lista RAST za tri tedne. Rast ima novo podobo. Še bolj pomembno pa je to, da jo vzamete v roko in preberete. Rast ima tudi velikonočno prilogo v kateri najdete vse informacije o praznovanju velikonočnega tridnevja. Vse to najdete tudi na naši spletni strani.

V velikem tednu ni običajne torkove maše pri sestrah.

Obredi velikega tedna so vsak dan ob 19h. Glej župnijski list. Priloga prinaša tudi kratko poudarke vsakega dneva.

Poudarki tridnevja so:

VELIKI ČETRTEK - spominski dan postavitve evharistije, svete spovedi in mašniškega posvečenja. Zvečer slovesna sveta maša spomina zadnje večerje. Umivanje nog, prenos Najsvetejšega v ječo.

VELIKI PETEK – dan Jezusove smrti. Ob 15h križev pot, zvečer obredi velikega petka. Po obredih češčenje v božjem grobu.

VELIKA SOBOTA – Jezus je v grobu. Dan tišine in molitve ter češčenja Najsvetejšega v božjem grobu.

VELIKA NOČ - svete maše po običajnem nedeljskem redu. Vstajenjska slovesnost bo pri sveti maši ob 7.30.

VEROUČNA ŠOLA – v tem tednu je verouk še v ponedeljek in torek. Sveto tridnevje je višek krščanskega življenja in verovanja, zato starši pridite s svojim otrokom k obredom.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30