22. NEDELJA MED LETOM, 1.9.2013

Ponedeljek Marjeta, devica in mučenka, torek Gregor Veliki, papež in cerkveni učitelj, sreda Mojzes, prerok, četrtek Mati Terezija, redovnica in redovna ustanoviteljica, petek Zaharija, prerok, sobota Regina, devica in mučenka, danes teden 23. Nedelja med letom in praznik Marijinega rojstva, mali šmaren

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7h.

V ponedeljek 2.9. in v četrtek 5.9. bo potekal vpis v veroučno šolo. Vpis bo potekal od 10h do 12h in od 15h do 17.30. Več o vpisu in urniku verouka imate objavljeno v Rasti in na župnijski spletni strani. Z veroukom bomo pričeli prihodnji ponedeljek, 9.9.2013.

Od jutri (ponedeljek) naprej bom sprejemal mašne namene do konca novembra. Več o sprejemanju mašnih namenov si preberite v Rasti.

Četrtek je prvi v mesecu, po maši bo tiho češčenje pred Najsvetejšim.

Na prvi petek bom dopoldne obiskal bolne in starejše, zvečer ste vabljeni k sveti maši. Po maši bomo molili litanije Srca Jezusovega in posvetilno molitev.

Sobota je prva v mesecu, po maši bo daljše tiho češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni. Vse tri dni bo pred sveto mašo priložnost za sveto spoved.

V nedeljo danes teden bomo obhajali praznik Marijinega rojstva, mali šmaren. V nedeljo bo tudi maša ob 11. uri.

V nedeljo po enajsti maši bomo imeli krščevanje, priprava na krst bo v ponedeljek, 2.9. ob 20h.

Župnija Velesovo vabi v nedeljo na mali šmaren ob 15. uri k slovesnosti ob 850-letnici ustanovitve župnije. Slovesnost bo vodil kardinal dr. Franc Rode. Po sveti maši bo tudi procesija z milostnim kipom Marije z Jezusom.

Tudi letos bomo poromali peš v Veslesovo za blagoslov v novem šolskem in pastoralnem letu. Zberemo se ob 12.45 pred župniščem sv. Modesta. Za nazaj pa naj si vsak sam poskrbi za prevoz. Lepo vabljeni.

Umrla je Ivana Polajnar iz Kidričeve ulice 8. Pogreb bo v ponedeljek, ob 15. uri na mestnem pokopališču.

OKLIC:

Zakrament svetega zakona želita prejeti:

Ženin: Baloh Erik in nevesta: Mesec Duša ter

Ženin: Kališnik Tadej in nevesta: Gazvoda Marja.

Molimo za novoporočence, naj jih spremlja Božji blagoslov na njihovi skupni poti.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019