30. nedelja med letom, 27.10.2013

V ponedeljek godujeta sv. Simon in Juda Tadej, apostola, v torek Mihael Rua, redovnik, v sredo Marcel, mučenec, v četrtek Volbenk, škof, v petek Vsi sveti, slovesni praznik, v soboto spomin vseh vernih rajnih, prihodnja nedelja je 31. med letom – zahvalna nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

Maša pri sestrah bo v torek, zjutraj ob 7. uri.

Svete maše med tednom bodo od ponedeljka naprej ob 18. uri.

V ponedeljek ob 19. uri bo priprava na krst, krščevanje bo prihodnjo nedeljo po enajsti maši.

Ta teden zaradi počitnic ni verouka.

Prejšnjo nedeljo ste za misijone darovali 1.437,92€. Bog povrni.

Uradne ure v prihodnjem tednu bodo zaradi praznikov samo v ponedeljek od 8h do 9h.

V četrtek dopoldne bom obiskal bolne in ostarele, ki jih obiskujem za prvi petek.

V četrtek, 31.10. bo ob 15. uri sveta maša pri križu v gozdu za kranjskim pokopališčem, za vse pobite po drugi svetovni vojni. Sveto mašo bo daroval kranjski župnik in dekan g. Vinko Podbevšek.

V petek bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik vseh svetih. Svete maše bodo po nedeljskem redu.

Popoldne ob 14.30 bo na mestnem pokopališču v Kranju pred mrliškimi vežicami besedno bogoslužje in blagoslov grobov. Ob 17h bo na Rupi molitev rožnih vencev za naše rajne, ob 18h pa v župnijski cerkvi sv. Modesta. Ob 20h pa vabljeni mladi na mestno pokopališče, kjer bomo pri križu imeli molitev za rajne.

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za duše v vicah, če prejmemo zakrament svete spovedi, pobožno prejmemo sveto obhajilo, obiščemo pokopališče. Molimo za pokojne, ter po namenu svetega očeta ter nismo navezani na noben greh. Prav tako je mogoče v dobro duš v vicah prejeti odpustek v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter prejšnjo in naslednjo nedeljo, če smo bili pri sveti spovedi in obhajilu ter molimo po namenu svetega očeta.

V soboto bomo obhajali spomin vernih duš. Ta dan lahko duhovniki trikrat mašujemo. Svete maše bodo zjutraj ob 7. uri v kapeli pri sestrah, ob 16.30 na Rupi in zvečer ob 18. uri pri sv. Modestu. Ker je ta dan tudi prva sobota v mesecu, bomo po večerni maši imeli češčenje Najsvetejšega.

V mesecu novembru bomo kot običajno pri delavniških svetih mašah molili za rajne. Imena sporočite v župnijsko pisarno. Prav tako boste lahko darovali za mašne namene za duše v vicah. Nabiralnik bo na običajnem mestu.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019