Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

30. nedelja med letom, 27.10.2013

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek godujeta sv. Simon in Juda Tadej, apostola, v torek Mihael Rua, redovnik, v sredo Marcel, mučenec, v četrtek Volbenk, škof, v petek Vsi sveti, slovesni praznik, v soboto spomin vseh vernih rajnih, prihodnja nedelja je 31. med letom – zahvalna nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

Maša pri sestrah bo v torek, zjutraj ob 7. uri.

Svete maše med tednom bodo od ponedeljka naprej ob 18. uri.

V ponedeljek ob 19. uri bo priprava na krst, krščevanje bo prihodnjo nedeljo po enajsti maši.

Ta teden zaradi počitnic ni verouka.

Prejšnjo nedeljo ste za misijone darovali 1.437,92€. Bog povrni.

Uradne ure v prihodnjem tednu bodo zaradi praznikov samo v ponedeljek od 8h do 9h.

V četrtek dopoldne bom obiskal bolne in ostarele, ki jih obiskujem za prvi petek.

V četrtek, 31.10. bo ob 15. uri sveta maša pri križu v gozdu za kranjskim pokopališčem, za vse pobite po drugi svetovni vojni. Sveto mašo bo daroval kranjski župnik in dekan g. Vinko Podbevšek.

V petek bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik vseh svetih. Svete maše bodo po nedeljskem redu.

Popoldne ob 14.30 bo na mestnem pokopališču v Kranju pred mrliškimi vežicami besedno bogoslužje in blagoslov grobov. Ob 17h bo na Rupi molitev rožnih vencev za naše rajne, ob 18h pa v župnijski cerkvi sv. Modesta. Ob 20h pa vabljeni mladi na mestno pokopališče, kjer bomo pri križu imeli molitev za rajne.

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za duše v vicah, če prejmemo zakrament svete spovedi, pobožno prejmemo sveto obhajilo, obiščemo pokopališče. Molimo za pokojne, ter po namenu svetega očeta ter nismo navezani na noben greh. Prav tako je mogoče v dobro duš v vicah prejeti odpustek v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter prejšnjo in naslednjo nedeljo, če smo bili pri sveti spovedi in obhajilu ter molimo po namenu svetega očeta.

V soboto bomo obhajali spomin vernih duš. Ta dan lahko duhovniki trikrat mašujemo. Svete maše bodo zjutraj ob 7. uri v kapeli pri sestrah, ob 16.30 na Rupi in zvečer ob 18. uri pri sv. Modestu. Ker je ta dan tudi prva sobota v mesecu, bomo po večerni maši imeli češčenje Najsvetejšega.

V mesecu novembru bomo kot običajno pri delavniških svetih mašah molili za rajne. Imena sporočite v župnijsko pisarno. Prav tako boste lahko darovali za mašne namene za duše v vicah. Nabiralnik bo na običajnem mestu.

 

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.


Povezava do prijavnice:

https://forms.gle/diEtf2zPx8kxbkQc6


V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

junij, julij in avgust:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast za mesec junij 2019

pdfRAST-19-6.pdf

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih