KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 24.11.2013

V ponedeljek goduje Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka, v torek Leonard Portomavriški, redovnik in misijonar, v sredo Modest in Virgil, apostola Karantanije, v četrtek Katarina Laboure, redovnica, v petek Filomen, mučenec, v soboto Andrej, apostol, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

V torek bo sveta maša pri sestrah ob 7. uri.

V ponedeljek ob 19h bo priprava na krst, krščevanje bo prihodnjo nedeljo po enajsti maši.

V petek bomo začeli devetdnevnico pred praznikom Brezmadežne. Vsak dan bomo po evangeliju poslušali branje o Mariji. Lepo vabljeni.

Spodaj lahko kupite adventne venčke. Ves izkupiček od venčkov je namenjen župnijski Karitas.

Od ponedeljka do nedelje bo potekal teden Karitas, pod geslom: Verjamem vate.

Vsak dan bomo pri maši imeli posebne prošnje, ki so povezane z tednom Karitas.

V sredo, bo potekal že 23. dobrodelni koncert Klic dobrote, ki ga lahko spremljate v neposrednem prenosu na prvem programu televizije Slovenija ob 20.05. V času koncerta in tudi cel mesec december bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

Tudi pri nas bomo začeli z novo akcijo 1€ za položnico. Potrebe so vse večje in s to akcijo 1€ za položnico želimo pomagati tistim, ki ne zmorejo plačevati položnic. Kdor zmore je povabljen, da bi vsak mesec daroval 1€, zadaj pod korom v za to pripravljen nabiralnik.

Umrla je Marija Štirn iz Mandeljčeve poti 14. Dolgoletna sodelavka pri naši župnijski Karitas. Pogreb pokojne bo v torek ob 13. uri, na mestnem pokopališču v Kranju, po pogrebu bo sveta maša tukaj pri sv. Modestu.

Umrla je tudi Karolina Keber iz Gosposvetske ulice 19. Pogreb pa bo v torek ob 14. uri na mestnem pokopališču.

Gospod daj jim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019