KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 24.11.2013

V ponedeljek goduje Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka, v torek Leonard Portomavriški, redovnik in misijonar, v sredo Modest in Virgil, apostola Karantanije, v četrtek Katarina Laboure, redovnica, v petek Filomen, mučenec, v soboto Andrej, apostol, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

V torek bo sveta maša pri sestrah ob 7. uri.

V ponedeljek ob 19h bo priprava na krst, krščevanje bo prihodnjo nedeljo po enajsti maši.

V petek bomo začeli devetdnevnico pred praznikom Brezmadežne. Vsak dan bomo po evangeliju poslušali branje o Mariji. Lepo vabljeni.

Spodaj lahko kupite adventne venčke. Ves izkupiček od venčkov je namenjen župnijski Karitas.

Od ponedeljka do nedelje bo potekal teden Karitas, pod geslom: Verjamem vate.

Vsak dan bomo pri maši imeli posebne prošnje, ki so povezane z tednom Karitas.

V sredo, bo potekal že 23. dobrodelni koncert Klic dobrote, ki ga lahko spremljate v neposrednem prenosu na prvem programu televizije Slovenija ob 20.05. V času koncerta in tudi cel mesec december bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

Tudi pri nas bomo začeli z novo akcijo 1€ za položnico. Potrebe so vse večje in s to akcijo 1€ za položnico želimo pomagati tistim, ki ne zmorejo plačevati položnic. Kdor zmore je povabljen, da bi vsak mesec daroval 1€, zadaj pod korom v za to pripravljen nabiralnik.

Umrla je Marija Štirn iz Mandeljčeve poti 14. Dolgoletna sodelavka pri naši župnijski Karitas. Pogreb pokojne bo v torek ob 13. uri, na mestnem pokopališču v Kranju, po pogrebu bo sveta maša tukaj pri sv. Modestu.

Umrla je tudi Karolina Keber iz Gosposvetske ulice 19. Pogreb pa bo v torek ob 14. uri na mestnem pokopališču.

Gospod daj jim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5