3. ADVENTNA NEDELJA, 15.12.2013

V ponedeljek goduje David, kralj, v torek Janez, redovni ustanovitelj, v sredo Vunibald, opat, v četrtek Urban V. papež, v petek Vincencij Romano, duhovnik, v soboto Peter Kanizij, duhovnik in cerkveni učitelj, prihodnja nedelja bo 4. adventna nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Misijonskih obzorij, nova Rast je na razpolago.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri. Maša bo tudi zvečer, po večerni maši pa vabljeni k sestram v kapelo, kjer bo češčenje Najsvetejšega.

Zadaj pod korom lahko še vzamete na svoj dom Marijin kip in v teh adventnih večerih molite ob Mariji. Naj pride Marija v čim več stanovanj v naši župniji.

V sredo po večerni sveti maši bo srečanje svetopisemske skupine.

Do prihodnje nedelje se prijavite zakonski jubilanti za praznovanje, ki ga bomo imeli na sv. Štefana dan. Nekaj vas je že prijavljenih. Korajžno tudi mlajši pari.

V soboto bodo skavti prinesli k večerni maši betlehemsko luč miru. Na razpolago bodo tudi sveče.

V soboto in nedeljo boste imeli priložnost za sveto spoved pred božičnimi prazniki. Spovednik bo od drugod. V soboto bo spovedovanje od 17. ure dalje, v nedeljo pa od 7. ure zjutraj in potem celo dopoldne.

V ponedeljek pa začnemo z božično devetdnevnico. To je najlepša devetdnevnica cerkvenega leta, saj se z njo pripravljamo na praznik Jezusovega rojstva. K devetdnevnici ste povabljeni prav vsi, da se kot župnija skupaj pripravimona božične praznike, še posebej vabljeni veroukarji in družine, za veroukarje je devetdnevnica obvezna. Vsak dan bomo poslušali zgodbo z naslovom: Ali veš, da Jezus prihaja?, otroci pa boste dobili puzzle, iz katerih boste sestavili sliko in pa ovčko za v jaslice. Vsak dan bomo po cerkvi spremljali Marijo in se ji pridružili na poti v Betlehem.

V župnišču lahko poravnate naročnino za verski tisk, več imate napisano v Rasti.

V kiosku pa lahko po maši dobite vse potrebno za božične praznike.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5