5. NEDELJA MED LETOM, 9.2.2014

Godovi v prihodnjem tednu:

V ponedeljek goduje Sholastika, devica in redovnica, v torek Lurška Mati Božja in svetovni dan bolnikov, v sredo Feliks, opat, v četrtek Jordan Saški, redovnik, v petek Valentin, duhovnik in mučenec, v soboto Klavdij, redovnik, prihodnja nedelja bo 6. med letom.

Vzemite novo številko Družine, Prijatelja in Misijonskih obzorij, na razpolago pa je tudi še februarska številka Ognjišča.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri. Ta dan obhajamo god Lurške Matere Božje in svetovni dan bolnikov, pri maši bomo prisluhnili pismu, ki so ga pripravili ob svetovnem dnevu bolnikov.

V torek zvečer bo srečanje Slovenske karizmatične prenove. Ob 17.30 bo molitev rožnega venca in ob 18h sveta maša, ki jo bo daroval g. Martin Mlakar, duhovni pomočnik v Kranju.

V sredo ob 16. uri bo srečanje skupine Abraham. Naš gost bo g. Tone Markelj, ki na nadškofiji v Ljubljani opravlja delo generalnega vikarja Ljubljanske Nadškofije in ste ga lahko že spoznali, saj je že večkrat maševal v naši cerkvi. Kaj je delo generalnega vikarja nadškofije in o njegovem življenju in delu boste zvedeli v sredo, zato ste lepo vabljeni.

V petek deveti razred zaradi informativnih dnevov nima verouka.

Prihodnja nedelja bo tretja v mesecu, pri mašah bo darovanje za cerkev.

Prihodnjo nedeljo, 16. februarja, bomo imeli dekanija Kranj molitev za duhovne poklice na Brezjah. Ob 15. uri bo molitvena ura, 15.45 bomo skupaj zapeli litanije v čast Materi Božji in ob 16h bo sv. maša, ki jo bo ob somaševanju dekanijskih duhovnikov daroval g. Franc Godec, župnik na Primskovem. Vsi pevci pa ste lepo vabljeni da greste na Brezjah na kor in pomagate pri petju. Potrudimo se prihodnjo nedeljo, in se udeležimo molitve za nove duhovne poklice.

V sredo ob 19. uri pa ste lepo vabljeni v knjigarno Ognjišča v Kranju, kjer bo predstavitev knjige Stare slovenske molitve.

Poleg maš, ki so oznanjene v Rasti bo v sredo zvečer še maša za pokojnega Lojzeta Grmeka, 30. dan.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019