Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

8. NEDELJA MED LETOM, 2.3.2014

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Kunigunda, kraljica, v torek Kazimir, poljski kraljevič, v sredo Pepelnica, začetek postnega časa, v četrtek Fridolin, opat, v petek Perpetua in Felicita, mučenki, v soboto Janez od Boga, redovni ustanovitelj, danes teden bomo obhajali 1. postno nedeljo.

Vzemite novo številko Družine in novo Rast.

V ponedeljek bomo imeli dan češčenja svetega Rešnjega Telesa pred postnim časom. Kdor le more, ste zares lepo povabljeni, da vsaj za nekaj trenutkov obiščete Jezusa v Najsvetejšem zakramentu. Sveta maša bo dopoldne ob 9.30, po maši bo Najsvetejše izpostavljeno do 12. ure. Popoldne bomo Najsvetejše izpostavili ob 15. uri. Ob 18. uri bo sklep češčenja, ki ga bo vodil g. Martin Zlobko, kaplan v osnovni šoli Alojzija Šuštarja v Šentvidu nad Ljubljano. Najprej bomo zapeli litanije v čast Jezusovemu Srcu in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, nato bo sveta maša. Od 17. ure do maše boste imeli tudi priložnost za sveto spoved. Lepo je, da se na postni čas pripravimo tudi z zakramentom svete spovedi.

V torek bo sveta maša pri sestrah zjutraj ob 7. uri.

V sredo bomo začeli sveti postni čas. Ta dan je strogi post. Pri maši bo obred pepeljenja.

V sredo ob 20. uri bo sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev.

V četrtek bom začel sprejemati mašne namene za mesec maj.

V četrtek ob 20. uri bo srečanje članov ŽPS.

Petek je prvi v mesecu dopoldne bom obiskal bolne in starejše. Zvečer ste vabljeni k pobožnosti v čast Jezusovemu Srcu. Ob petkih bomo v postnem času imeli eno uro pred sv. mašo molitev za domovino in Cerkev. Molili bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim najprej molitveno uro in nato rožni venec. Več imate v Rasti.

V soboto, ker je prva v mesecu bo po maši češčenje Najsvetejšega.

V ponedeljek ne bo uradnih ur, prav tako ne bo uradnih ur ob petkih v postnem času.

Prihodnjo nedeljo bomo romali na Tabor. Avtobus bo odpeljal iz Čirč ob 14.30 ustavil bo pri Vodovodnem stolpu in Zdravstvenem domu.

Križev pot bo vsak petek pred mašo in vsako nedeljo ob 14. uri.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 16.30-17.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - februar 2020

pdfRAST- februar 2020

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih