1. POSTNA NEDELJA, 9. 3. 2014

Postna vzpodbuda za prvi postni teden.

Sprejemanje različnosti – ljudje imamo različna mnenja. Velikokrat se ne strinjamo z mnenjem drugega in ga ne sprejemamo, ga pa znamo kritizirati in obsoditi. V prvem postnem tednu se potrudimo, da znamo sprejemati tudi različne poglede na določene stvari, predvsem pa, da znamo biti strpni in prisluhniti sočloveku, če ima drugačno mnenje od mene. Naloga: Preštej do deset, preden sodiš sočloveka.

V ponedeljek goduje 40 mučencev iz Armenije, v torek Benedikt, škof, v sredo Inocenc I., papež, v četrtek Kristina, mučenka, v petek Matilda, kraljica, v soboto Klemen Marija Dvoržak, redovnik, prihodnja nedelja bo 2. postna nedelja.

Danes popoldne bomo imeli romanje na Tabor. . Ob 15.30 bomo molili križev pot in ob 16h bo sv. maša. Odhod avtobusa bo iz Čirč ob 14.30. Avtobus bo ustavil pri Vodovodnem stolpu in zdravstvenem domu. Tisti, ki se ne boste udeležili romanja pa ste vabljeni danes popoldne ob 14. uri h križevem potu tukaj v župnijsko cerkev.

Vzemite novo številko Družine.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

V torek ob 18. uri bo srečanje Katoliške karizmatične prenove. Mašo bo daroval g. Martin Mlakar, duhovni pomočnik v Kranju.

V sredo ob 16. uri bo srečanje skupine Abraham. Tokratni gost bo g. Franc Sivec, ki nam bo v besedi in sliki predstavil čebelarstvo in povezanost z naravo. Lepo vabljeni.

V petek ste lepo vabljeni k molitveni uri pred izpostavljenim Najsvetejšim za domovino in Cerkev ob 17. uri. Ob 18. uri bo molitev križevega pota in nato sv. maša. Vabljeni tudi otroci in družine h križevem potu.

Prihodnja nedelja bo tretja v mesecu, pri vseh mašah bo darovanje za cerkev.

Umrl je Janez Virtnik iz Ulice Franca Rozmana Staneta 1. Pogreb bo v sredo ob 10. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Gospod daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti. Naj počiva v miru. Amen.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019