5. POSTNA - TIHA NEDELJA, 6.4.2014

Postna spodbuda za peti postni teden:

Moj odnos z Bogom in bližnjim – v tem tednu se temeljito pripravimo na zakrament svete spovedi in opravimo dobro spoved.

V ponedeljek goduje Janez Krstnik de la Salle, duhovnik, v torek Maksim in Timotej, mučenca, v sredo Maksim Aleksandrijski, škof, v četrtek Domen, škof in mučenec, v petek Stanislav, škof in mučenec, v soboto Zenon Veronski, škof, prihodnja nedelja bo cvetna nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Prijatelja.

Danes popoldne bo molitev Križevega pota ob 14. uri tukaj in na Rupi.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

V torek zvečer ob 19. uri bo srečanje Katoliške karizmatične prenove.

V sredo ob 17. uri bo srečanje skupine Abraham. Naša gostja bo s. Helena, ki pripada našim šolskim sestram.

V tem tednu bo potekal radijski misijon na radiju Ognjišče. Vodil ga bo p. Ivan Rupnik, več si preberite v Rasti.

V petek bo v okviru radijskega misijona spovedni dan. Spovedovanje bo v Kranju pri sv. Kancijanu od 7. ure zjutraj pa do večera. Spovedovali bomo dekanijski duhovniki.

V petek ob 18. uri bomo molili za domovino in za Cerkev, ob 19h bo Križev pot in nato sveta maša.

Prihodnja nedelja bo cvetna nedelja. Pri vseh mašah bo blagoslov oljk in drugega zelenja. Oljčne vejice lahko dobite zadaj na običajnem mestu, vaš prispevek je namenjen župnijam v slovenski Istri.

Poleg maš ki so oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojnega Valentina Šubica, v sredo zvečer in 7. dan za pokojno Marijo Pintar v četrtek zvečer.

V petek, 11. aprila, ob 20.uri bo v Šmartinskem domu v Stražišču koncert skupine Odsev, ki izvaja duhovno ritmično glasbo. Koncert bo zajemal sklop avtorskih in tujih pesmi, ki bodo popestrene z vmesnimi postnimi spodbudami. Lepo vabljeni.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5