Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

CVETNA NEDELJA, 13.4.2014

Postna spodbuda za šesti postni teden:

Jezus je zate žrtvoval življenje, kaj pa ti – obišči obrede velikega tedna.

 

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Lambert, škof, v torek Paternij, škof, v sredo Bernardka Lurška, devica, v četrtek Simon Barsabejski, škof in mučenec, v petek Evzebij, škof, v soboto Leon IX., papež prihodnja nedelja je nedelja Gospodovega vstajenja – Velika noč.

Vzemite novo številko Družine, Misijonskih obzorij in novo Rast.

Sedaj po maši lahko v kiosku kupite velikonočne voščilnice.

Danes popoldne ob 14. uri bo Križev pot tukaj in na Rupi.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

V sredo dopoldne bom obiskal bolne in starejše pred velikonočnimi prazniki. Če želite, da še komu, poleg rednih, ki jih obiskujem za prve petke, prinesem sveto obhajilo, ali pa bi želel opraviti sveto spoved in ne more v cerkev, sporočite to v župnišče.

V sredo po večerni maši bo srečanje svetopisemske skupine.

V četrtek bomo začeli obhajati velikonočno tridnevje. Na veliki četrtek bo ob 9. uri v ljubljanski stolnici krizmena maša, pri kateri bo blagoslov in posvetitev svetih olj. Zvečer ob 19. uri pa vabljeni k slovesni sveti maši velikega četrtka ta dan je spomin Jezusove zadnje večerje. Po sveti maši bomo imeli bedenje v molitvi z Jezusom na Oljski gori.

Veliki petek je dan Jezusove smrti. Ta dan je tudi strogi post. Ob 15. uri vabljeni k molitvi križevega pota. To je ura Jezusove smrti. Ob 19. uri bodo obredi velikega petka. Po obredih ste vabljeni da skupaj molimo pri božjem grobu.

Velika sobota je dan Jezusovega počitka v grobu. Zjutraj ob 6.30 bo pred župniščem blagoslov velikonočnega ognja. V cerkvi boste lahko dobili blagoslovljeno vodo. Blagoslov velikonočnih jedil bo v župnijski cerkvi ob 11h, 14h in 16h; v Struževem ob 15h in na Rupi ob 15.30. Ta dan si vzemite nekaj minut časa in obiščite Jezusa v božjem grobu. Češčenje bo dopoldne od 10h do 11h in popoldne od 14.30 do 18.30.

Zvečer v soboto ob 20. uri pa bomo začeli z velikonočno vigilijo.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali največji krščanski praznik veliko noč. Maše bodo kot običajno po nedeljskem redu. Pri jutranji maši ob 7.30 bo najprej slovesno vstajenje in nato sveta maša. Drugi dve maši bosta še ob 9.30 in 11. uri.

Uradne ure v tem tednu bodo samo v ponedeljek zjutraj od 8h do 9h.

Priložnost za sveto spoved bo še v Kranju pri svetem Kancijanu: v sredo, četrtek, petek in soboto od 8h do 12h in od 14 do 19h.

Verouk v tem tednu bo prve tri dni – do srede po urniku. V četrtek in petek ne bo verouka. Vsi veroukarji in tudi starši pa se udeležite obredov velikonočnega tridnevja. Sobotna večerna maša ne velja za nedeljo.

Umrl je Viljem Oman iz Zoisove ulice 17. Pogreb bo v torek ob 15. uri na mestnem pokopališču, po pogrebu bo sveta maša tukaj v župnijski cerkvi.

 

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.


Povezava do prijavnice:

https://forms.gle/diEtf2zPx8kxbkQc6


V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

junij, julij in avgust:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast za mesec junij 2019

pdfRAST-19-6.pdf

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih