VELIKA NOČ, 20.4.2014

V ponedeljek goduje Anzelm, škof in cerkveni učitelj, v torek Hugo škof, v sredo Jurij, mučenec, v četrtek Fidelis, duhovnik in mučenec, v petek Marko, evangelist, v soboto Marija, Mati dobrega sveta, prihodnja nedelja bo 2. velikonočna – bela nedelja, nedelja božjega usmiljenja.

Vzemite novo številko Ognjišča, Družine pa ni, ker je bila prejšnji teden dvojna številka. Prav tako vzemite glasilo za nove duhovne poklice.

Ves teden bomo obhajali velikonočno osmino. Ker je velika noč tako velik praznik se ga ne da obhajati samo v enem dnevu, tako ga obhajamo vse do bele nedelje. Jutri na velikonočni ponedeljek bosta sveti maši zjutraj ob 7.30 in ob 10. 30.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

Ta teden zaradi velikonočnih praznikov ne bo verouka, prav tako ne bo uradnih ur.

Poleg maš, ki so oznanjene v Rasti bo še 7. dan po pogrebu za pokojnega Viljema Omana, v sredo zvečer.

Hvala vsem, ki ste v teh dneh lepo sodelovali pri obredih velikonočnega tridnevja. Za čiščenje, krašenje in skrbno urejenost cerkve, ministrantom, g. diakonu, pevcem, organistkinjam, apostolom na veliki četrtek in vsem bralcem, ki ste sodelovali pri bogoslužju. Hvala tudi za vsa vaša voščila in darove. Bog povrni!

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5