16. NEDELJA MED LETOM, 20.7.2014

V ponedeljek goduje Lovrenc iz Brindisija, duhovnik in cerkveni učitelj, v torek Marija Magdalena, spokornica, svetopisemska žena, v sredo Brigita Švedska, redovnica, sozavetnica Evrope, v četrtek Krištof, mučenec, v petek Jakob starejši, apostol, v soboto Joahim in Ana, starši Device Marije, prihodnja nedelja bo 17. med letom, Krištofova nedelja.

Vzemite novo številko Družine.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

V torek bo sveta maša tudi na Rupi ob 19. uri, ob prazniku zavetnice cerkve, Marije Magdalene.

V petek bomo molili molitveno uro ob 18h za domovino.

Poleg maš, ki so oznanjene v Rasti bosta še dva sedma dneva in sicer za pokojno Alenko Žemlja in pokojnega Mira Benčiča v četrtek zvečer.

V ponedeljek ob 17. uri bo pogreb pokojne Ane Vindiš iz ulice Franca Rozmana Staneta 1. Gospod, daj ji večni pokoj. In večna luč naj ji sveti. Naj počiva v miru. Amen.

Prihodnja nedelja bo Krištofova nedelja. Po maši bomo v cerkvi blagoslovili šoferje in molili za blagoslov pri vožnji. V nabiralnik, ki bo zato pripravljen v cerkvi za akcijo Miva, boste lahko v zahvalo za srečno prevožene kilometre darovali svoj dar za misijonska vozila.

Zgolj v informacijo, da boste vedeli, kaj se bo v teh dneh dogajalo tudi v naši cerkvi: v tednu, ki je pred nami bo v Kranju potekal, mednarodni kongres učiteljev, ki ga pripravlja Društvo katoliških pedagogov Slovenije. Poleg programa, ki ga bodo imeli bodo maševali v naši cerkvi in sicer v sredo ob 18h, v četrtek, petek in soboto zjutraj ob 7.30, v nedeljo pa se nam bodo pridružili pri maši ob 10. uri.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5