23. NEDELJA MED LETOM, 7.9.2014

V ponedeljek praznik Marijinega rojstva, v torek Peter Klaver, jezuit in misijonar, v sredo Nikolaj Tolentinski, spokornik, v četrtek Prot in Hijacint, mučenca, v petek Marijino ime, v soboto Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj, Prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Povišanja svetega Križa.

Vzemite novo številko Družine in novo Rast.

Jutri, v ponedeljek, bomo obhajali Marijinega rojstva, mali šmaren, sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 19. uri. Po večerni maši bomo na čast Mariji zmolili litanije in prejeli blagoslov z najsvetejšim.

V ponedeljek, ob 20. uri bo v Kranju, v župnišču na Tavčarjevi 43, prvo srečanje za katehumene. To je za odrasle, ki bi se radi pripravili na prejem zakramentov: sv.krsta, obhajila in birme. Če koga poznate, ki se zanima za katehumenat ga obvestite in povabite.

V torek in petek bosta sveti maši tudi zjutraj ob 7. uri.

V torek zvečer ob 19. uri Katoliška karizmatična prenova pripravlja sveto mašo za notranje ozdravljenje in osvoboditev. Po sveti maši bo blagoslov olja, soli in vode in nato molitve nad posamezniki.

V petek bomo molili molitveno uro za duhovnike in nove duhovniške poklice.

V soboto bo molitveni dan za nove duhovne poklice. Ob 8.30 bo molitev rožnega venca, ob 9. uri pripravlja dekanija Cerknica molitveno animacijo, ob 9.30 se začne molitvena ura in ob 10. 30 sveta maša z somaševanjem duhovnikov in redovnikov ljubljanske nadškofije, med sveto mašo bo sprejem dveh bogoslovcev med pripravnike za diakonat in prezbiterat. Lepo vabljeni!

Uradne ure so od ponedeljka naprej po običajnem urniku: v ponedeljek zjutraj od 8h do 9h ter v četrtek od 8h do 9h in popoldne od 17.30 do 18.30.

Mladi ste vabljeni v Stično na festival mladih, 20. septembra. Prijave že sprejemam v župnišču.

Spremembe urnika za verouk:

1. Razred bo imel verouk v četrtek ob 16. uri

2. Razred bo imel verouk v četrtek ob 14.30 in v petek ob 16. uri. S sedmim razredom se boste z g. diakonom pogovorili v sredo pri prvi veroučni uri.

Ostali razredi imajo verouk kakor je objavljen. Z veroukom pa začnemo jutri (v ponedeljek).

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5