26. NEDELJA MED LETOM, 28.9.2014

V ponedeljek godujejo nadangeli Mihael, Gabrijel in Rafael, v torek Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj, v sredo Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, v četrtek angeli varuhi, v petek Frančišek Borgia, redovnik, v soboto Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj, prihodnja nedelja je 27. med letom – rožnovenska nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Ognjišča in Mavrice.

V ponedeljek in torek bo maša tudi zjutraj ob 7. uri v cerkvi.

V soboto na praznik sv. Frančiška Asiškega pa bo slovesna sveta maša pri sestrah v kapeli zjutraj ob 7. uri. Sestre praznujejo slovesni praznik svojega duhovnega očeta sv. Frančiška, zato ste še posebej lepo vabljeni k sveti maši.

V ponedeljek 19. uri se začne seminar, ki ga organizira katoliška karizmatična prenova. Predavatelj v ponedeljek bo g. Gregor Čušin.

V sredo bo ob 20. uri potekala Šola za zakon.

V četrtek bom začel sprejemati mašne namene za mesec december.

V četrtek ob 20. uri bo srečanje članov ŽPS.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše, vabljeni zvečer k pobožnosti v čast Jezusovemu Srcu.

Sobota bo prva v mesecu, po sveti maši bo češčenje Najsvetejšega.

Prihodnja nedelja bo rožnovenska nedelja, pri maši ob 10. uri se Vam bodo predstavili letošnji birmanci.

V sredo začnemo mesec rožnega venca. Vsak dan bomo molili rožni venec pred Najsvetejši 10. minut pred pol sedmo zvečer, zmolili bomo tudi litanije Matere Božje in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Lepo vabljeni k rožnovenski pobožnosti.

Z mesecem oktobrom bomo pričeli tudi z duhovno pripravo na misijon, ki ga bomo obhajali prihodnje leto v mesecu oktobru. Vsak dan bomo molili za uspeh misijona.

Vabljeni, da se še prijavite na župnijsko romanje v Međugorje, ki ga bomo imeli od torka 28. oktobra, do četrtka 30. oktobra.

Umrla je Rozalija Burmaz iz Ulice XXXI. divizije 5. Pogreb bo v torek ob 15. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Gospod, daj ji večni pokoj. In večna luč naj ji sveti. Naj počiva v miru. Amen.

OKLIC:

Zakrament svetega zakona želita prejeti ženin Franc Novak in nevesta Urška Golob.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5