27. NEDELJA MED LETOM, 5.10.2014

V ponedeljek goduje Bruno, redovnik, ustanovitelj kartuzijanov, v torek Rožnovenska Mati Božja, v sredo Benedikta, devica in mučenka, v četrtek Dionizij, škof in tovariši, mučenci, v petek Danilo, mučenec, v soboto Filip, diakon, prihodnja nedelja 28. nedelja med letom v naši župniji semenj.

Vzemite novo številko Družine, Ognjišča, Prijatelja in novo Rast.

Danes popoldne ob 14. uri bomo imeli rožnovensko pobožnost. Prav tako je rožnovenska pobožnost vsak dan med tednom dvajset minut čez šest. Lepo vabljeni.

Jutranje maše so zopet pri sestrah v kapeli, v tem tednu bo pri sestrah sveta maša zjutraj ob 7. uri trikrat: v ponedeljek, torek in soboto.

Ob torkih bo v tem mesecu sveta maša tudi zvečer ob 19. uri in pred njo rožnovenska pobožnost.

V sredo bo ob 17. uri srečanje skupine Abraham. Naš prvi letošnji gost bo g. Martin Mlakar, duhovni pomočnik v Kranju pri sv. Kancijanu. Lepo vabljeni.

V četrtek ob 20. uri bo sestanek za starše birmancev.

V petek ob 20. uri lepo vabljeni k mladinskemu verouku.

Prihodnjo nedeljo bo za našo župnijo slovesni praznik - semenj – obletnica posvetitve naše župnijske cerkve. Za to praznovanje vas prosim, če bi lahko gospodinje napekle pecivo in ga v soboto po sveti maši prinesli, da bomo lahko v nedeljo po deseti maši imeli tudi malo pogostitve zunaj na župnijskem dvorišču. K druženju pred cerkvijo ste povabljeni prav vsi, tako, da vam ni treba takoj odhiteti domov, prav je, da se ob župnijskem prazniku nekoliko zadržimo v klepetu.

Včeraj ob 12. uri je bila sklicana v prostorih galerije na Družini v Ljubljani tiskovna konferenca, med katero so razglasili novega ljubljanskega nadškofa. Papež Frančišek je imenoval za novega ljubljanskega nadškofa p. Staneta Zoreta, dosedanjega provincialnega ministra slovenske frančiškanske province sv. križa. P. Stane Zore, frančiškan (OFM), je bil rojen 7. septembra 1958 na Selah pri Kamniku, v ljubljanski nadškofiji. Večne zaobljube je naredil 4. oktobra 1984 pri manjših bratih frančiškanih. V duhovnika je bil posvečen 29. junija 1985. Diplomiral je iz teologije na Teološki fakulteti v Ljubljani. Bil je rektor Marijinega svetišča na Brezjah in Sveti Gori. Trenutno je provincialni minister Slovenske frančiškanske province sv. Križa (drugi mandat) in predsednik Konference redovnih ustanov v Sloveniji.

Umrl je Simon Vindiš iz Ulice Franca Rozmana Staneta 1. Pogreb bo v ponedeljek ob 16. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Gospod daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti. Naj počiva v miru. Amen.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5