28. NEDELJA MED LETOM, 12.10.2014

V ponedeljek goduje Koloman, mučenec, v torek Kalist I. papež, v sredo Terezija Avilska, devica in cerkvena učiteljica, v četrtek Marjeta Marija Alakok, devica in redovnica, v petek Ignacij Antiohijski, škof in mučenec, v soboto Luka, evangelist, prihodnja nedelja bo 29. med letom – misijonska nedelja.

Vzemite novo številko Družine in Misijonskih obzorij.

Rožnovenska pobožnost bo danes popoldne izjemoma že ob 13.30. Vsak dan ste pred sveto mašo vabljeni k rožnovenski pobožnosti.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri. Sveta maša tudi zvečer ob 19h, pred mašo rožnovenska pobožnost.

V ponedeljek bo potekal seminar Prenove, v torek zvečer ob 20. uri pa bo Prenova imela redno mesečno srečanje s sveto mašo.

V sredo po sv. maši bo srečanje svetopisemske skupine. Ob 20h pa bo potekala šola za zakon.

V četrtek zvečer bo srečanje zakonske skupine.

V petek ob 20h bo srečanje za mladino.

V soboto ob 15. uri bo srečanje za bolne in starejše. Že eno uro pred maši bo priložnost za spoved, med sveto mašo bo možnost prejema zakramenta bolniškega maziljenja. Srečanje za starejše bo vodil p. Toni Brinjovc, bolniški župnik iz Ljubljane. Zopet vabim in prosim gospodinje, da napečete pecivo in ga v soboto dopoldne prinesete. Bog vam povrni.

V soboto zvečer bosta pri maši prepevala združena mešana pevska zbora Gallus iz Kranja in pevski zbor sv. Mihaela iz Olševka pod vodstvom gospe Mojce Gabrijel.

V nedeljo bomo obhajali misijonsko nedeljo, pri vseh mašah bo darovanje za misijone. Celo dopoldne od 7. ure zjutraj pa bo v nedeljo na razpolago tudi spovednik za zakrament svete spovedi pred bližajočimi se prazniki Vseh svetih.

Pri maši ob 10. uri bo v nedeljo pel združeni moški pevski zbor iz Unca pod vodstvom gospoda Jožeta Oblaka. Po maši pa nam bo moški pevski zbor dragonci generala Maistra zapel še tri pesmi s katerimi nas bodo popeljali 100 in več let nazaj v našo zgodovino, kot spomin na obletnico 1. svetovne vojne.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5