30. NEDELJA MED LETOM, 26.10.2014

V ponedeljek goduje Sabina Avilska, mučenka, v torek Simon in Juda Tadej, apostola, v sredo Mihael Rua, redovnik, v četrtek Marcel, mučenec, v petek Volbenk, škof, v soboto Vsi sveti, prihodnjo nedeljo bomo obhajalai spomin vseh vernih rajnih.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

Danes popoldne bo rožnovenska pobožnost ob 14. uri.

Danes popoldne bo v ljubljanski stolnici diakonsko posvečenje ob 17. uri.

Od ponedeljka naprej bodo večerne svete maše ob 18. uri. Z rožnovensko pobožnostjo pa bomo začeli 17.20.

V tem tednu ne bo uradnih ur. Pri sestrah bo ta teden sveta maša izjemoma v ponedeljek zjutraj ob 7. uri in v petek zjutraj ob 7. uri.

V ponedeljek ob 19. uri bo priprava na krst, krščevanje bo v nedeljo danes teden ob 11. uri.

Torek, sredo in četrtek gremo na romanje v Međugorje, če se kdo želi prijaviti se še lahko prijavi do ponedeljka. Odhod avtobusa bo v torek ob 6. uri zjutraj izpred cerkve.

V nujnih primeru pogreba se v teh dneh obrnite na g. diakona Petra. Za bolniško maziljenje pa pokličite na Kokrico ali v Kranj.

Zaradi jesenskih počitnic ta teden ne bo verouka.

V petek bo ob 15. uri pri križu za kranjskim pokopališčem sveta maša za vse žrtve povojnega nasilja.

V soboto 1. novembra bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik Vseh svetih. Sveti maši bosta dopoldne ob 7.30 in 10. uri. Popoldne ob 14.30 bo pri vežicah na kranjskem pokopališču molitev in blagoslov grobov.

Zvečer ob 18. uri bomo v župnijski cerkvi molili vse štiri dele rožnega venca za rajne, na Rupi pa bo molitev rožnih vencev ob 17. uri. Večerne maše v soboto ne bo!

V nedeljo se bomo spominjali vseh vernih rajnih. Po navadi ta dan lahko duhovniki trikrat mašujemo, zato bodo svete maše pri sv. Modestu kot običajno ob nedeljah: 7.30 in 10. uri, na Rupi pa bo dopoldne ob 9. uri in po maši molitev in blagoslov pokopališča.

Molitvene namene za rajne lahko oddaste v tem tednu kar po maši v zakristiji g. diakonu.

Na misijonsko nedeljo ste darovali za misijone 1571,37€ in 100kun. Bog vam povrni za vašo dobroto.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30