2. NEDELJA PO BOŽIČU, 4.1.2015

V ponedeljek Janez Nepomuk, škof, v torek Gospodovo razglašenje, v sredo Rajmund Penjafortski, duhovnik, v četrtek Severin Noriški, opat, v petek Hadrijan, opat, v soboto Gregor Niški, škof in cerkveni učitelj, prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Jezusovega krsta.

Vzemite novo številko Družine in novo Rast.

V ponedeljek dopoldne med uradnimi urami bom začel sprejemati mašne namene za mesec marec.

V ponedeljek bomo obhajali tretji sveti večer pred praznikom Gospodovega razglašenja. Tako, kot prva dva sveta večera ste povabljeni da blagoslovite svoje hiše in stanovanja.

V torek bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega razglašenja – svetih treh kraljev. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri.

Ker letos ne bodo hodili koledniki po župniji, lahko svoj dar za trikraljevsko akcijo oddaste v nabiralnik pod korom.

Veroukarji, ki ste zbirali svoje darove v adventni akciji za lačne otroke, boste svoj dar prinesli v torek zvečer k sveti maši in jih položili spredaj k jaslicam.

Verouka ta teden še ne bo, zato pa vsi otroci pridete k sveti maši v torek na praznik treh kraljev ob 18h. Po maši pa počakate v cerkvi.

V četrtek bo v naši cerkvi božični koncert ob 19. uri. Pripravlja ga simfonični orkester glasbene šole Kranj. Zato bo v četrtek večerna sveta maša izjemoma pri sestrah v kapeli ob 18. uri.

V petek bomo molili molitveno uro 17h na čast sv. Duhu.

Prihodnjo nedeljo na praznik Jezusovega krsta bomo pri vseh mašah obnovili svoje krstne obljube.

v prihodnjih dneh poskušajte čimprej poravnati naročnine za verski tisk.

Umrl je Silvester Mravlje iz Šorlijeve ulice 4. Pogreb bo v ponedeljek ob 14. uri na pokopališču v Bitnjah. Gospod, daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti, naj počiva v miru. Amen.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5