3. postna nedelja, 8.3.2015

V ponedeljek goduje Frančiška Rimska, redovnica, v torek 40 mučencev iz Armenije, v sredo Benedikt, škof, v četrtek Inocenc I., papež, v petek Leander Seviljski, škof, v soboto Matilda, kraljica, prihodnja nedelja bo 4. postna- papeška nedelja.

Vzemite novo številko Družine.

Danes popoldne ob 14. uri bo pobožnost Križevega pota tukaj in v cerkvi na Rupi.

V torek bo sveta maša zjutraj ob 7h pri sestrah.

V torek ob 17h bo sestanek za starše 6. razreda veroukarjev.

v četrtek in petek odpade verouk za 2. razred.

V torek ob 18h bo srečanje Katoliške karizmatične prenove s sveto mašo, in molitvami za ozdravljenje.

V sredo bo srečanje skupine Abraham ob 16. uri. Naš gost bo g. Milan Grden, prvi zlatopolski župnik.

V četrtek bo večerni maši bomo imeli predavanje v Modestovi dvorani z naslovom Zbogom, kranjska dežela, nikoli več te ne bom videl. Predavala bo gospa Alenka Veber iz Babnega Polja, na voljo bo tudi knjiga Božični in velikonočni spomini, lepo vabljeni.

V petek bomo molili molitveno uro ob 17h za ohranitev vrednote družine. Ob 18 bo Križev pot, ki ga bodo vodili naši birmanci in nato sveta maša.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali papeško nedeljo, ko se bomo spominjali obletnice izvolitve papeža Frančiška, pri vseh mašah bomo zapeli zahvalno pesem.

Prihodnja nedelja bo tudi tretja v mesecu in bo darovanje za potrebe naše župnijske cerkve.

V Rasti kot ste verjetno že opazili je napaka pri urniku nedeljskih maš, maše so kakor običajno ob nedeljah ob 7.30 in ob 10. uri.

Umrl je Rajko Pušavec iz Bertoncljeve ulice 57. Pogreb bo v četrtek ob 14. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Gospod, daj mu večni pokoj...

Župnija Kranj Šmartin vabi k vpisu otrok v Baragov vrtec. Vpis za naslednje šolsko leto poteka ves mesec marec. Za vse, ki vas vpis zanima je na voljo nekaj zgibank zadaj v kiosku.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5