4. postna nedelja, 15.3.2015

V ponedeljek goduje Hilarij, škof, v torek Patrik, škof in mučenec, v sredo Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj, v četrtek Jožef, Jezusov rednik, v petek Klavdija, mučenka, v soboto Hugolin, eremit, prihodnja nedelja bo 5. postna, tiha nedelja.

Vzemite novo številko Družine.

Danes popoldne bo Križev pot izjemoma že ob 13.30, na Rupi pa ob 14. uri.

Ob 15h danes bo v solnici škofovsko posvečenje novega pomožnega škofa dr. Franca Šuštarja.

Pri sestrah bo maša v ponedeljek, torek in soboto zjutraj ob 7. uri.

V sredo po večerni maši bo srečanje svetopisemske skupine.

V četrtek bomo obhajali slovesni praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednik in 24. obletnico ustanovitve naše župnije. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri. Ta dan zaradi praznika ne bo verouka in prav tako ne uradnih ur. Otroci pridite k večerni maši.

V petek vabljeni k molitveni uri ob 17h, molili bomo na čast Sv. Duhu za naše birmance in prvoobhajance. Ob 18h bo molitev križevega pota, ki ga bodo vodili birmanci in nato sveta maša.

V soboto po večerni maši bodo naši otroci pripravili kratek program za starše in tudi vse druge ob materinskem dnevu.

Prihodnjo nedeljo boste imeli priložnost za sveto spoved. Spovednik bo iz Ljubljane in bo tukaj od 7. ure zjutraj pa celo dopoldne.

Prihodnjo nedeljo boste lahko dobili oljčne vejice za svetno nedeljo. Vaš dar bo namenjen za obnovo cerkva v slovenski Istri.

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bomo imeli družinski Križev pot v Smledniku. Vabim vse družine in tudi ostale, še posebej družine birmancev in prvoobhajancev , o 14.30 se zberemo tukaj pred župnijsko cerkvijo in se z osebnimi avtomobili odpeljemo do Smlednika. Kdor pa že li gre lahko direktno tja in se tam dobimo.

Pole maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še maša za pokojno s. Karlo Žura v ponedeljek zjutraj ob 7h pri sestrah, za pokojno s. Albino Škerjanc v soboto zjutraj ob 7h pri sestrah in 7. dan za pokojnega Rajka Pušavca v petek zvečer.

Postna spodbuda z naslovom odpuščanje. Naloga: Ne bom sodil dejanj drugih, opravil bom dobro sveto spoved.

ZAHVALNA PESEM ZA PAPEŽA FRANČIŠKA!

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5