5. postna - tiha nedelja, 22.3.2015

V ponedeljek goduje Alfonz Tirbij, škof, v torek Katarina Švedska, redovnica, v sredo Gospodovo oznanjenje, v četrtek Evgenija, mučenka, v petek Peregrin, redovnik, v soboto Bojan, knez, prihonja nedelja bo cvetna nedelja.

Vzemite novo številko Družine.

Danes popoldne bo Križev pot ob 14.30, na Rupi pa ob 14. uri.

Ob 15h bomo molili Križev pot na Kalvariji v Smledniku. Lepo vabim družine in tudi vse ostale, še posebej družine letošnjih prvoobhajancev in birmancev.

Pri sestrah bo maša v torek zjutraj ob 7. uri.

V sredo bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Mariji, sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri.

V sredo po večerni maši bo sestanek Župnijske karitas.

Ves teden bo potekal na Radiu Ognjišče Radijski misijon. V okviru tega misijona bo v petek tudi spovedni dan, pri nas bo v Kranju pri sv. Kancijanu. Spovedovanje bo od 7. ure zjutraj do 19. ure.

Pri nas boste imeli na voljo za sveto spoved spovednika še v soboto od 17. ure dalje.

V petek bomo molili molitveno uro na čast Jezusovemu trpljenju, ob 18h bo Križev pot, ki ga bodo vodili naši birmanci in nato sveta maša.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali cvetno nedeljo. Oljčne vejice lahko že danes dobite, vaš dar je namenjen za obnovo cerkva v slovenski Istri. Pri vseh mašah bomo prihodnjo nedeljo blagoslovili zelenje, pri maši ob 10. uri bomo to opravili na slovesnejši način. Če ne bo dežja, se bomo ob 10h zbrali zunaj pred cerkvijo, kjer bo blagoslov zelenja in nato bomo v procesiji odšli v cerkev, zato prihodnjo nedeljo za deseto maše ne parkirajte avtomobilov pred cerkvijo.

Postna spodbuda: Poslušanje – naloga, pogovor z Bogom

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5