VELIKA NOČ, 5.4.2015

V ponedeljek goduje Irenej iz Srema, v torek Janez Krstnik de la Salle, duhovik, v sredo Maksim in Timotej, mučenca, v sredo Maksim Aleksandrijski, škof, v četrtek Domen, škof in mučenec, v soboto Stanislav, škof in mučenec, prihodnja nedelja bo 2. velikonočna – bela nedelja, nedelja božjega usmiljenja.

Ta teden imajo veroukarji velikonočne počitnice in ne bo verouka. V ponedeljek bomo obhajali velikonočni ponedeljek, sveti maši bosta ob 7.30 in 10. uri.

V torek bo maša pri sestrah zjutraj ob 7. uri.

Ves teden bomo obhajali velikonočno osmino, zato bodo vse maše v tem tednu praznične.

V sredo ob 17. uri bo srečanje skupine Abraham. Naša gostja bo gospa Romana Krajnčan.

V četrtek ob 20. uri bo priprava na krst, krščevanje bo v nedeljo, danes ten ob 11. uri.

Ker smo v tednu pred nedeljo Božjega usmiljenja bomo v petek ob 18h molili molitveno uro na čast Božjemu usmiljenju .

V petek ob 20. uri bo duhovna priprava za botre in starše birmancev.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Marijo Mavsar v četrtek zvečer.

Ob koncu današnje slovesnosti bi se rad zahvalil vsem, ki ste sodelovali pri pripravi velikonočnih praznikov. Za čiščenje, urejenost in čudovito praznično krašenje cerkve, našim ministrantom, ki so se v teh dneh zares potrudili pri sodelovanju, gospodu diakonu, vsem pevkam in pevcem, gospe organistki Olgi, in tudi organistkam Tadeji in Neži, nosilcem neba, redarjem, apostolom na veliki četrtek, vsem bralcem in bralkam mašnih beril in pasjona, vsem, ki ste v molitvi vztrajali pri Božjem grobu in vsem vam, ki ste kakor koli sodelovali, da tudi letošnje velikonočne praznike lepo in slovesno obhajamo. Iskreni Bog plačaj vsem. Prava župnijska skupnost smo le takrat, kadar se vsak potrudi in pripomore k življenju župnije s svojim delom in idejami. Hvala tudi za vsa voščila.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30