7. velikonočna nedelja, 17.5.2015

V ponedeljek goduje Janez I., papež in mučenec, v torek Krispin, redovnik, v sredo Bernardin Sienski, duhovnik, v četrtek Teobald, škof, v petek Marjeta Kasijska, mučenka, v soboto Servul Tržaški, mučenec, prihodnjo nedeljo bomo obhajali tretji največji praznik Binkošti, praznik Svetega Duha in sklep velikonočnega časa.

Danes popoldne bo šmarnična pobožnost s petimi litanijami Matere Božje ob 14. uri, na Rupi bodo šmarnice ob 19. uri.

Vzemite novo številko Družine.

Pri sestrah bo maša v torek zjutraj ob 7. uri. V torek bo maša tudi zvečer.

Ves teden bomo obhajali binkoštno devetdnevnico in pripravo na prvo sveto obhajilo. Prvoobhajanci imajo vsak večer od ponedeljka naprej po maši vajo za prvo obhajilo.

V sredo bo svetopisemska ura po sveti maši.

V petek bomo molili molitveno uro za prvoobhajance.

Spoved za starše prvoobhajancev in druge domače, in tudi za vse ostale pred binkoštnim praznikom bo v četrtek od 18.30 naprej. Spovedoval bo spovednik iz Ljubljane.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesni praznik Binkoštne nedelje. Pri maši ob 10. uri bo slovesnost prvega svetega obhajila. Prosim, da pred cerkvijo za 10. mašo ne parkirate avtomobilov in upoštevate sedeže, ki bodo rezervirani v cerkvi za prvoobhajance.

Sestre (s. Bernarda, s. Helena, s. Aleša, s. Silva, s. Majda ) pripravljajo od 5. - 11. julija 2015 na Brezjah gospodinjski tečaj (kuhanje, šivanje, ročna dela) za dekleta stara 15, 16 let. Če bi koga zanimalo, se lahko takoj po sv. maši prijavi pri sestrah.

Umrla je Antonija Hlebec iz Ulice mladinskih brigad 3. Pogreb bo v sredo ob 16. uri na mestnem pokopališču v Kranju, zvečer ob 19h v sredo pa bo pogrebna maša. Gospod, daj ji večni pokoj...

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30