BINKOŠTI, 24.5.2015

V ponedeljek praznik Marije, Matere Cerkve, binkoštni ponedeljek, v torek goduje Filip Neri, duhovnik, v sredo bl. Alojzij Grozde, mučenec, v četrtek German Pariški, škof, v petek Maksim Emonski, škof, v soboto Kancijan in drugi oglejski mučenci, prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesni praznik Svete Trojice.

Danes popoldne ob 15. uri bo šmarnična pobožnost s petimi litanijami Matere Božje, na Rupi bodo šmarnice ob 19. uri.

Vzemite novo številko Družine, brezplačno pa lahko vzamete revijo PRO.

Jutri bo pri sestrah celodnevno češčenje Najsvetejšega. Zjutraj bo maša ob 7. uri nato bo Najsvetejše izpostavljeno v češčenje do 12. ure in od 14. ure dalje do sklepa, ki bo ob 18. uri pri sestrah. Večerna maša bo v cerkvi ob 19. uri.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj, v torek bo maša tudi zvečer v cerkvi ob 19. uri.

Prihodnjo nedeljo bomo pri maši ob 10. uri imeli sklep veroučnega leta. Vabljeni vsi veroukarji k tej maši.

V petek bomo molili molitveno za duhovnike in nove duhovne poklice.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Antonijo Hlebec v sredo zvečer in 7. dan za pokojno Marijo Kozelj v petek zvečer.

Oklic:

Zakrament svetega zakona želita prejeti: ženin Kutnjak Matic in nevesta Krt Eva. Poroka bo v soboto Goričah. Oklic je izobešen na oglasni deski. Molimo za novoporočenca, če kdo ve za kakršen koli zakonski zadržek, ga je dolžan sporočiti župnijskemu uradu.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30