29. nedelja med letom - semenj, 11.10.2015

V ponedeljek goduje Maksimilijan Celjski, mučenec, v torek Koloman, mučenec, v sredo Kalist I., papež in mučenec, v četrtek Terezija Avilska, devica in cerkvena učiteljica, v petek Marjeta Marija Alakok, devica in redovnica, v soboto Ignacij Antiohijski, mučenec, prihodnja nedelja bo 29. nedelja med letom – misijonska nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Misijonskih obzorij in Prenove.

Danes popoldne ob 14. uri bo rožnovenska pobožnost.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

V torek bo sveta maša tudi ob 19h zvečer.

V torek ob 20. uri pa bo srečanje prenove s sveto mašo in molitvami.

V sredo po večerni maši bo svetopisemska skupina.

Od četrtka naprej bodo večerne maše ob 18. uri. Rožnovenska pobožnost bo v četrtek 17.20.

V soboto bo ob 15h srečanje za bolne in starejše, pred mašo bo spoved med mašo zakrament bolniškega maziljenja. Po maši pa srečanje in pogostitev v dvorani. Prosim za pecivo, prinesite ga v soboto dopoldne.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali misijonsko nedeljo, pri vseh mašah bo darovanje za misijone.

MISIJON:

V četrtek ob 19. uri bomo na Brezjah pri Mariji Pomagaj začeli z misijonom. Somaševanje dekanijskih duhovnikov in misijonarjev bo vodil ljubljanski pomožni škof dr. Franc Šuštar. Pri maši bomo dobili za župnije misijonske sveče, ki bodo v času misijona gorele v cerkvi. Lepo vas vabim, kdor more, da se udeleži te svete maše na Brezjah.

V petek bomo pričeli z misijonom v naši župniji. Ob 18. uri bo slovesna sveta maša ob začetku misijona. Sprejem in predstavitev misijonarjev, ki bodo z nami 10 dni. O poteku misijona imate na zgibankah, ki ste jih vsi dobili na dom. Tisti, ki ste iz drugih župnij pa vzemite zadaj v kiosku razpored misijona in tudi kdor še želi, naj zadaj vzame razpored.

Zadnji misijon je bil pred desetimi leti. Misijon je duhovna obnova župnije – duhovne vaje. Zato vas vabim in tudi pričakujem, da se boste v tem času misijona potrudili, in vsak dan prišli v cerkev. Prav zato bosta vsak dan vsaj dve sveti maši zjutraj ob 9h in zvečer ob 18h. Otroci v času misijona nimajo verouka, pač pa bodo za njih posebna srečanja, katerih naj se zagotovo udeležijo.

V času misijona bosta misijonarja na razpolago za sveto spoved in duhovni pogovor. Pokličite v župnišče za osebno srečanje z njima. Prav tako prosim, pokličite za obisk bolnih in starejših na domu, da se dogovorimo za dan in uro obiska misijonarjev.

Cerkev bo v času misijona odprta za molitev in premišljevanje ves dan. Povabljeni, da se ustavite v cerkvi tudi čez dan in se v tišini in zbranosti poglobite v molitev.

Na pobudo ŽPS smo se dogovorili, da bo v cerkvi pod korom nabiralnik, za prostovoljne prispevke za misijon, kdor in kolikor zmore je povabljen, da daruje v ta namen.

Bog ne daj, da bi šel misijon mimo nas.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec julij 2019