Vsi sveti, 1.11.2015

V ponedeljek spomin vseh vernih rajnih, v torek Viktorin Ptujski, škof in mučenec, v sredo Karel Boromejski, škof, v četrtek Zaharija in Elizabeta, starši Janeza Krstnika, v petek Lenat, opat, v soboto Engelbert, škof, prihodnja nedelja bo Zahvalna nedelja.

Vzemite novo številko Družine.

Danes popoldne ob 14.30 bo na kranjskem pokopališču besedno bogoslužje, molitve za rajne in blagoslov grobov. Ob 17. uri bo molitev rožnih vencev v cerkvi na Rupi, ob 18. uri pa tukaj v župnijski cerkvi.

V ponedeljek bomo obhajali spomin vseh vernih rajnih. Svete maše bodo v župnijski cerkvi ob 9. uri dopoldne in zvečer ob 18. uri. Na Rupi bo sveta maša ob 16.30 in po maši blagoslov pokopališča.

Verouk bo po urniku, razen v ponedeljek odpade verouk za 9. razred.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj.

V četrtek bom sprejemal mašne namene za mesec januar.

V petek lepo vabljeni k molitveni uri ob 17h.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše.

Sobota je prva v mesecu, po maši bo češčenje Najsvetejšega.

Pri stranski kapeli je nabiralnik v katerega lahko oddaste svoj dar, ki bo namenjen za svete maše za duše v vicah. Prav tako pa lahko naročite v pisarni molitvene namene za vaše pokojne, za katere bomo molili vsak večer pri tedenskih mašah. Nameni pa so obešeni pri stranskem izhodu na oglasni deski.

Prihodnja nedelja bo zahvalna. Pri vseh mašah bomo zapeli zahvalno pesem. Pri maši ob 10. uri bo srečanje za zakonske jubilante, slovesnost bo vodil ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Anton Jamnik. Jubilantje se zberete 20 minut pred deseto uro zunaj pred cerkvijo.

V Rasti ste lahko prebrali, da zbiramo sredstva za zvonove, ki jih naša cerkev še nima. Po posvetovanju s ŽPS smo se odločili, da bi ob srebrnem jubileju župnije tudi naša cerkev končno dobila zvonove. Nekaj vas je že darovalo v ta namen. Povabljeni pa ste vsi, da po svojih zmožnostih darujete za zvonove. V Rasti imate tudi objavljeno, da še posebej vabimo botre in dobrotnike zvonov. Botri so razdeljeni v tri skupine in sicer: kdor lahko za zvonove daruje 1000€ ali več bo prvi boter, kdor daruje 700€ bo drugi boter in kdor daruje 500€ bo tretji boter. Kdor daruje 200€ bo dobrotnik zvonov. Seveda pa lahko darujete tudi manj, ker vem, da vsi ne zmorete darovati tako visokega zneska. Kdor pa lahko pa je lepo povabljen.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30