Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

KRISTUS, KRALJ VESOLJSTVA, 22.11.2015

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Klemen I., papež, v torek Andrej in drugi vietnamski mučenci, v sredo Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka, v četrtek Leonard Portomavriški, redovnik in misijonar, v petke Virgil in Modest škofa, apostola Karantanije, v soboto Katarina LAboure, redovnica, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja – nedelja Karitas.

Vzemite novo številko Družine in Ognjišča.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj.

V petek bomo obhajali za našo župnijo slovesni praznik svetega Modesta. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri.

V četrtek zvečer bomo izpostavili Najsvetejše v češčenje in bo izpostavljeno celo noč in cel dan – 24. ur. V petek bo sklep češčenja. Lepo vabljeni k 24-urnemu češčenju Najsvetejšega. Za nočni čas češčenja pa prosim, če bi se lahko napisali dežurni, ki boste zagotovo ob teh urah ko se napišete lahko v cerkvi. K češčenju pa vabim tudi mlajše, še posebej našo mladino, člane ŽPS, Karitas, in tudi druge skupine. Starše veroukarjev in veroukarje. Češčenje Najsvetejšega je milostni čas. Vzemite si nekaj časa, vsaj pol ure, če več ne morete.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. adventno nedeljo pri vseh mašah bo darovanje za Karitas.

Bliža se Miklavž in tudi letos Miklavž lepo prosi za pomoč pri darilih. Tako kot običajno jih lahko oddaste pod korom.

Tudi v tem tednu ste darovali za zvonove. Iskren Bog plačaj. Če bo šlo tako naprej, bomo morda že takoj po novem letu lahko naročili zvonove. V kratkem pa bo tudi plakat na oglasni deski – prikaz zvonov, da boste lahko videli pri čem smo in koliko nam še manjka.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - december 2019

pdfRAST-19-12.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih