Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

Oznanila 4. adventne nedelje, 20.12.2015

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Peter Kanizij, duhovnik in cerkveni učitelj, v torek Frančiška, redovna ustanoviteljice, v sredo Janez Kancij, mučenec, v četrtek Adam in Eva, v petek Gospodovo rojstvo, v soboto Štefan, diakon in prvi mučenec, v nedeljo bomo obhajali praznik Svete Družine.

V kisoku lahko vzamete novo Božično številko Družine, je več izvodov, ker je tudi dvojna številka, pa morda tisti ki navadno nimate Družin, lahko tudi kupite zadaj to božično izdajo.

Glede verskega tiska v prihodnje: Zaradi zakonodaje, ki velja v Republiki Sloveniji, ne smemo več prodajati verskega tiska kot dosedaj. Naročniki ste dosedaj lahko naročnino poravnali v župnijski pisarni, odslej to ne bo več možno. Tisti, ki ste že plačali naročnino za Družino in Ognjišče, vam bom jaz uredil, da boste dobivali tisk na dom, ostale pa prosim, da se obrnete direkno na založbo Družina in Ognjišče in se naročite na Družino ali Ognjišče. Od januarja naprej boste naroćniki dobivali Družino in Ognjišče po pošti, plačali pa boste po položnice, ki bo prišla na dom. Kljub temu pa bo vseeno samo nekaj številk še naprej v prosti prodaji, tako da jih lahko kupite zadaj v kiosku. Dar za verski tisk pa je napisan navadno na prvi strani revije oz. časopisa. Več bo tudi napisano v prihodnji Rasti.

Danes popoldne bo na Brezjah molitveno srečanje za nove duhovne poklice, ki ga pripravlja naša dekanija. Ob 15. uri bo molitvena ura, pete litanije Matere Božje in blagoslov z Najsvetejšim, ob 16h pa bo sveta maša.

Še naprej ste lepo vabljeni k božični devetdnevnici. Otroci verouka nimajo, ker se zato udeležijo devetdnevnice.

V četrtek bomo obhajali prvi sveti večer, maša svetega večera bo ob 18. uri.

V petek bomo obhajali Božič, praznik Gospodovega rojstva, praznovanje bomo začeli s slovesno polnočno sveto mašo. Ostale maše na Božič bodo še zjutraj ob 7.30 in ob 10. uri.

V soboto bomo obhajali praznik Svetega Štefana. Maši bosta dopoldne ob 7.30 in ob 10. uri. Večerne maše v soboto ne bo.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik svete Družine, pri mašah bo blagoslov otrok.

V četrtek ne bo uradnih ur.

Hvala za vaše darove, ki ste jih v minulem tednu namenili za zvonove.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - december 2019

pdfRAST-19-12.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih