2. nedelja po božiču, 3.1.2016

V ponedeljek goduje Angela, redovnica, v torek Milena, devica, v sredo Sveti trije kralji, v četrtek Rajmund Penjafortski, duhovnik, v petek Severin Noriški, opat, v soboto Hadrijan, opat, prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Jezusovega krsta in liturgični zaključek božičnega časa.

V ponedeljek bom sprejemal mašne namene za mesec marec.

V torek bomo obhajali tretji sveti večer. Maša bo zvečer ob 18. uri.

V sredo bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega razglašenja – Svetih treh kraljev. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri. K večerni maši pridete vsi veroukarji in prinesete svoje darove od adventne akcije. Zadaj pod korom pa je že nabiralnik za koledniško akcijo. Obe akciji sta namenjeni za misijone.

Verouka ta teden ne bo, otroci pa se zagotovo udeležite večerne maše v sredo.

V petek ne bo molitvene ure, večerna maša pa bo pri sestrah v kapeli ob 18. uri.

V petek zvečer ob 19h bo v naši cerkvi božični koncert, ki ga pripravlja Glasbena šola Kranj. Več si lahko preberete v Rasti.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Jezusovega krsta in pri vseh mašah bomo obnovili krstne obljube. Na praznik Jezusovega krsta se liturgično tudi zaključi božični čas, vendar po stari navadi jaslice in božične pesmi ostanejo do svečnice.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Dragico Grubič v ponedeljek zvečer in 7. dan za pokojno Olgo Napokoj v četrtek zvečer.

Hvala za vaše darove, ki ste jih v minulem tednu namenili za zvonove.

ORATORIJ 2020

Potekal bo od 17.8. do 21.8.2020
Prijavite se do 15. julija 2020, s prijavnico ki jo najdete na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2I1oeRUZRdr7fW6u-k1fACtbtPbg3DfkgD6S0qsuDaEVHrQ/viewform

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

med tednom po večerni maši. kadar mašuje drug duhovnik, uradne ure odpadejo.

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

RAST za avgust 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom