Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

5. nedelja med letom, 7.2.2016

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Hieronim, redovni ustanovitelj, v torek Apolonija, devica in mučenka, v sredo Sholastika, devica in redovna ustanoviteljica, v četrtek Lurška Mati Božja, v petek Humbelina, redovnica, v soboto Jordan Saški, prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja.

V ponedeljek bomo imeli celodnevno češčenje Najsvetejšega v zadoščenje pred začetkom postnega časa. Dopoldne ob 9. uri bo sveta maša, po maši bo Najsvetejše izpostavljeno v češčenje do večerne maše, ko bomo sklenili češčenje z petimi litanijami Srca Jezusovega in nato bo sveta maša ob 18. uri.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj.

V torek odpade srečanje Prenove v duhu.

V sredo bo pepelnica – začetek postnega časa. Maša bo ob 18. uri, med mašo bo obred pepeljenja. Ta dan bo tudi strogi post. Zdržek od mesnih jedi je tudi vsak petek, še posebej v postnem času, med letom pa lahko zdržek nadomestimo z molitvijo ali dobrim delom. Strogi post pa je dvakrat letno na pepelnično sredo in na veliki petek.

V sredo po večerni maši bo sestanek župnijske Karitas.

V četrtek na praznik Lurške Matere Božje bo svetovni dan bolnikov. Pri maši bomo prisluhnili pismu ob svetovnem dnevu bolnikov.

V petek bo molitvena ura ob 17h za družine. Ob 18 bo pobožnost Križevega pota in nato bo sveta maša.

Prihodnjo nedeljo bomo imeli romanje na Tabor k Žalostni Materi Božji. Avtobus bo začel pobirati v Čirčah ob 14.30. Ustavil bo pri Vodovodnem stolpu in pri zdravstvenem domu. Križev pot prihodnjo nedeljo na Taboru se začne ob 15.30 ob 16. uri bo sveta maša med katero bo priložnost za sveto spoved.

Hvala za darove, ki ste jih tudi v minulem tednu namenili za zvonove.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 16.30-17.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - februar 2020

pdfRAST- februar 2020

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih