5. nedelja med letom, 7.2.2016

V ponedeljek goduje Hieronim, redovni ustanovitelj, v torek Apolonija, devica in mučenka, v sredo Sholastika, devica in redovna ustanoviteljica, v četrtek Lurška Mati Božja, v petek Humbelina, redovnica, v soboto Jordan Saški, prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja.

V ponedeljek bomo imeli celodnevno češčenje Najsvetejšega v zadoščenje pred začetkom postnega časa. Dopoldne ob 9. uri bo sveta maša, po maši bo Najsvetejše izpostavljeno v češčenje do večerne maše, ko bomo sklenili češčenje z petimi litanijami Srca Jezusovega in nato bo sveta maša ob 18. uri.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj.

V torek odpade srečanje Prenove v duhu.

V sredo bo pepelnica – začetek postnega časa. Maša bo ob 18. uri, med mašo bo obred pepeljenja. Ta dan bo tudi strogi post. Zdržek od mesnih jedi je tudi vsak petek, še posebej v postnem času, med letom pa lahko zdržek nadomestimo z molitvijo ali dobrim delom. Strogi post pa je dvakrat letno na pepelnično sredo in na veliki petek.

V sredo po večerni maši bo sestanek župnijske Karitas.

V četrtek na praznik Lurške Matere Božje bo svetovni dan bolnikov. Pri maši bomo prisluhnili pismu ob svetovnem dnevu bolnikov.

V petek bo molitvena ura ob 17h za družine. Ob 18 bo pobožnost Križevega pota in nato bo sveta maša.

Prihodnjo nedeljo bomo imeli romanje na Tabor k Žalostni Materi Božji. Avtobus bo začel pobirati v Čirčah ob 14.30. Ustavil bo pri Vodovodnem stolpu in pri zdravstvenem domu. Križev pot prihodnjo nedeljo na Taboru se začne ob 15.30 ob 16. uri bo sveta maša med katero bo priložnost za sveto spoved.

Hvala za darove, ki ste jih tudi v minulem tednu namenili za zvonove.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast za september 2018

duh. misel september 2018

Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo!

molitveni namen - september 2018

za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu