5. postna nedelja, 13.3.2016

V ponedeljek goduje Matilda, kraljica, v torek Klemen Marija Dvoržak, redovnik, v sredo Hilarij, Oglejski, škof, v četrtek Patrik, škof in misijonar, v petek Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj, v soboto Jožef, Jezusov rednik, prihodnja nedelja bo Cvetna nedelja.

Danes popoldne bo križev pot ob 14. uri v župnijski cerkvi in v cerkvi na Rupi.

V torek bo maša pri sestrah ob 7. uri zjutraj.

V sredo bo svetopisemska ura po sveti maši.

V petek bo v Kranju pri svetem Kancijanu spovedni dan v okviru radijskega misijona, ki bo potekal ves teden na radiu Ognjišče. Spovedovali bomo dekanijski duhovniki od jutra do večera.

V petek bo molitvena ura pred Najsvetejšim ob 17h, nato bo Križev pot ob 18h in sveta maša.

V soboto bomo obhajali slovesni praznik svetega Jožefa, Jezusovega rednika. Za našo župnijo še posebej slovesno praznovanje 25 letnice ustanovitve župnije na ta dan. Sveta maša bo dopoldne ob 10. uri, ki jo bo daroval prvi zlatopoljski župnik g. Milan Grden. Po maši bomo imeli zunaj na dvorišču še druženje ob pecivu in čaju, zato prosim gospodinje, da napečete nekaj peciva in ga najkasneje do petka zvečer prinesete. Prosim, da v soboto za deseto mašo ne parkirate avtomobilov pred župniščem in cerkvijo.

V nedeljo bomo obhajali cvetno nedeljo, blagoslov zelenja bo pri vseh mašah, pri maši ob 10. uri se zbere zunaj na dvorišču kjer bomo blagoslovili zelenje in nato bomo šli skupaj v cerkev. Prosim, da tudi v nedeljo za deseto mašo ne parkirate na dvorišču oz. pred cerkvijo. Oljčne vejice lahko dobite zadaj v preddverju, dar, ki ga namenite za oljčne vejice je za obnovo cerkva v slovenski Istri.

Prihodnja nedelja bo tretja v mesecu, pri vseh mašah bo darovanje za zvonove. In Bog povrni za vse vaše darove, ki ste jih namenili v ta namen.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Frančiško Golob v petek zvečer.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30

RAST za december 2018

RAST-18-12.pdf

Duhovna misel v novembru 2018

Gospod, daj rajnim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah