VELIKA NOČ, 27.3.2016

V ponedeljek goduje Bojan, knez, v torek Štefan, papež, v sredo Janez Klimak, opat, v četrtek Benjamin, diakon, v petek Tomaž Tolentinski, misijonar in mučenec, v soboto Frančišek Paolski, redovni ustanovitelj, prihodnjo nedeljo bomo obhajali 2. velikonočno – belo nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja.

Zadaj vzemite novo Rast. Verouka v tem tednu zaradi praznikov ne bo.

Jutri bomo praznovali velikonočni ponedeljek, sveti maši bosta po nedeljskem redu, ob 7.30 in ob 10. uri.

Petek bo prvi v mesecu, lepo ste vabljeni k pobožnosti na čast Jezusovemu Srcu in k molitveni uri eno uro pred sveto mašo, ob 18h.

Sobota bo tudi prva v mesecu, ob 18h bomo imeli marijansko fatimsko pobožnost, saj se pripravljamo na obisk Marije romarice iz Fatime, ki jo bomo gostili v mesecu maju.

Poleg maš, ki so oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Nives Gajšek v sredo zvečer.

Umrla je Julija Bogataj iz Bleiweisove ceste. Pogreb bo v torek, ob 15. uri na pokopališču na Kokrici. Gospod, daj ji večni pokoj ...

Ob koncu današnje praznične svete maše, bi se rad zahvalil, vsem, ki ste sodelovali pri vseh obredih velikonočnega tridnevja, pevcem ženskega in mladinskega zbora, organistkama gospe Olgi in gospodični Neži, nosilcem neba pri procesiji, redarjem, apostolom na veliki četrtek, gospem, ki so okrasile cerkev, gospe za čiščenje cerkve, gospodu diakonu in vsem vam, ki ste se zares v lepem številu udeleževali vseh obredov.

Še posebej pa bi se rad zahvalil vsem našim ministrantom, ki so vsak večer v tako velikem številu prihajali k obredom in s svojim sodelovanje svete obrede naredili zares lepe in mogočne.

Hvala pa tudi vsem vam za vaša voščila in dobre misli ob današnjem prazniku. Naj vsem Vam Vstali Zveličar povrne z večnimi darovi pri sebi.

In še zahvala za vse vaše darove, ki ste jih danes in minulo nedeljo namenili za naše zvonove in tudi tiste darove, ki ste jih osebno darovali v župnijski pisarni. Darovali ste v slabe pol leta za tri zvonove, sedaj nam je ostal samo še en zvon, za katerega moremo zbrati sredstva, to bo glavni-farni, veliki zvon, ki bo posvečen našemu farnemu zavetniku svetemu Modestu.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast za september 2018

duh. misel september 2018

Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo!

molitveni namen - september 2018

za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu