Sveta Trojica, 22.5.2016

V ponedeljek goduje Servul Tržaški, mučenec, v torek Marija Pomočnica kristjanov, sredo Beda Častitljivi, duhovnik in cerkveni učitelj, v četrtek Sveto Rešnje Telo in Kri, v petek Alojzij Grozde, mučenec, v soboto German Pariški, škof, v nedeljo bomo obhajali 9. nedeljo med letom.

Danes bodo šmarnice na Rupi ob 19. uri. Tukaj šmarnic ne bo, ker bo danes ob 12. uri bo v našo župnijo prišel krip Fatimske Marije. Zberemo se zunaj na dvorišču pred cerkvijo, kjer bomo Marijo sprejeli. Povabim vas, da pridete malo pred dvanajsto uro. Marija bo v naši župniji slabi dve uri. Prosim, da ob 12h ne parkirate pred cerkvijo.

V ponedeljek se bo Marija poslovila iz naše dekanije. Slovo Marije bo na Primskovem s sveto mašo, ob somaševanju dekanijskih duhovnikov. Hkrati bomo na Primskovem imeli tudi dekanijsko molitev za nove duhovne poklice.

V torek bomo obhajali praznik Marije Pomočnice kristjanov, sveti maši bosta zjutraj ob 7. uri pri sestrah v kapeli in zvečer ob 19. uri v cerkvi.

V četrtek bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 19. uri.

V petek lepo vabljeni k molitveni uri.

Rupovčane lepo prosim in povabim, da se v petek ob 16.30 zberete v cerkvi, kjer bo čiščenje Rupovške cerkve. S seboj prinesite tudi čistila, ki so za to potrebna itd...

Prihodnjo nedeljo bo sveta maša tukaj v župnijski cerkvi samo zjutraj ob 7.30.

Maša ob 10. uri bo prihodnjo nedeljo na Rupi, kjer bomo praznovali zunanjo slovesnost praznika svetega Rešnjega telesa in Krvi. Po maši bo telovska procesija.

Veroukarji bodo prihodnjo nedeljo dobili spričevala na Rupi po procesiji, zato se skupaj s starši vsi veroukarji udeležite maše na Rupi.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast za september 2018

duh. misel september 2018

Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo!

molitveni namen - september 2018

za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu