12. NEDELJA MED LETOM, 19.6.2016

V ponedeljek goduje Florentina, devica, v torek Alojzij Gonzaga, redovnik, v sredo Janez Fisher, škof in Tomaž More, mučenec, v četrtek Jožef Cafasso, redovnik, v petek Rojstvo Janeza Krstnika, v soboto Doroteja, mistikinja, prihodnjo nedeljo bomo obhajali 13. nedeljo med letom.

Ves teden bomo obhajali devetdnevnico pred državnim praznikom, lepo vabljeni k sveti maši.

V petek bomo obhajali slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, sveta maša bo zvečer ob 19. uri, eno uro pred mašo bo molitvena ura pred Najsvetejšim

V soboto bomo obhajali državni praznik. Eno uro pred sveto mašo bo molitev za domovino pred izpostavljenim Najsvetejšim, ob 19. uri bo slovesna sveta maša za domovino, Lepo vabljeni.

Prihodnjo nedeljo bo pri maši ob 10. uri maševal novomašnik gospod Matej Gnidovec iz Žužemberka , ki bo en dan prej posvečen v duhovnika v novomeški stolnici. Lepo vabljeni k sveti maši, kjer bomo prejeli tudi novomašni blagoslov. Nabirka od 10. maše bo prihodnjo nedeljo namenjena novomašniku. Novomašnik nam bo po maši dal v spomin tudi novomašne podobice.

Ker se počasi začenjajo počitnice, bomo prihodnjo nedeljo po deseti maši na župnijskem dvorišču blagoslovili kolesa, rolarje, skiroje ...

Hvala za vaše darove, ki ste jih danes in v minulem tednu namenili za zvonove. V preddverju si lahko ogledate nekaj utrinkov iz ulivanja zvonov.

Prijavnic za oratorij ne sprejemamo več.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30

RAST za december 2018

RAST-18-12.pdf

Duhovna misel v novembru 2018

Gospod, daj rajnim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah