26. nedelja med letom, 25.9.2016

V ponedeljek godujta Kozma in Damijan, mučenca, v torek Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov, v sredo Venčeslav, mučenec, v četrtek Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli, v petek Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj, v soboto Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, prihodnja nedelja bo 27. nedelja med letom – rožnovenska nedelja.

V petek zvečer pri maši bo srečanje vseh udeležencev Šole za zakon in vseh preteklih let. Oblikovali bodo tudi sodelovanje pri večerni maši.

V soboto bomo začeli z mesecem oktobrom, ki je posvečen molitvi rožnega venca. Rožnovensko pobožnost bomo imeli vsak večer ob 18.20. Molili bomo rožni venec pred izpostavljenim Najsvetejšim, ob nedeljah bo rožnovenska pobožnost ob 14. uri. Lepo ste povabljeni še posebej v mesecu oktobru pred sveto mašo k molitvi rožnega venca.

V soboto zvečer ob 20.30 bomo imeli romanje na Šmarjetno goro za vse kranjske župnije in tudi okolico. Zberemo se pod Šmarjetno goro ob 20.30, kjer bomo začeli procesijo. V procesiji bomo nesli sliko Marije Pomagaj, nosači se bodo menjavali iz vsake župnije, molili bomo rožni venec in sklenili romanje v cerkvi na Šmarjetni gori z petimi litanijami Matere Božje. Romanje naj bo kot spomin na lanski misijon in prošnja za blagoslov obnovitve misijona, ki ga bomo en vikend v oktobru imeli tudi v naši župniji.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec maj 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5