26. nedelja med letom, 25.9.2016

V ponedeljek godujta Kozma in Damijan, mučenca, v torek Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov, v sredo Venčeslav, mučenec, v četrtek Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli, v petek Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj, v soboto Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, prihodnja nedelja bo 27. nedelja med letom – rožnovenska nedelja.

V petek zvečer pri maši bo srečanje vseh udeležencev Šole za zakon in vseh preteklih let. Oblikovali bodo tudi sodelovanje pri večerni maši.

V soboto bomo začeli z mesecem oktobrom, ki je posvečen molitvi rožnega venca. Rožnovensko pobožnost bomo imeli vsak večer ob 18.20. Molili bomo rožni venec pred izpostavljenim Najsvetejšim, ob nedeljah bo rožnovenska pobožnost ob 14. uri. Lepo ste povabljeni še posebej v mesecu oktobru pred sveto mašo k molitvi rožnega venca.

V soboto zvečer ob 20.30 bomo imeli romanje na Šmarjetno goro za vse kranjske župnije in tudi okolico. Zberemo se pod Šmarjetno goro ob 20.30, kjer bomo začeli procesijo. V procesiji bomo nesli sliko Marije Pomagaj, nosači se bodo menjavali iz vsake župnije, molili bomo rožni venec in sklenili romanje v cerkvi na Šmarjetni gori z petimi litanijami Matere Božje. Romanje naj bo kot spomin na lanski misijon in prošnja za blagoslov obnovitve misijona, ki ga bomo en vikend v oktobru imeli tudi v naši župniji.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30

RAST za december 2018

RAST-18-12.pdf

Duhovna misel v novembru 2018

Gospod, daj rajnim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah