Rožnovenska nedelja, 2.10.2016

V ponedeljek goduje Frančišek Borgia, redovnik, v torek Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj, v sredo Marija Favstina Kowalska, redovnica, v četrtek Bruno, redovnik in ustanovitelj kartuzijanov, v petek rožnovenska Mati Božja, v soboto Benedikta, devica in mučenca, prihodnja nedelja bo 28. nedelja med letom.

Danes v nedeljo ob 14. uri bo rožnovenska pobožnost v župnijski cerkvi.

Nova Rast je na voljo zadaj v kiosku. Zadaj lahko tudi kupite revijo Praznična, Mavrico in revijo Prenove v duhu. Na voljo imate nekaj zgibank za seminar Prenove v duhu, ki bo v Kovorju.

V mesecu oktobru bodo svete maše tudi ob torkih zvečer ob 19. uri. Molili bomo rožni venec ob 18.20 pred izpostavljenim Najsvetejšim. Lepo povabljeni.

V torek bo maša tudi pri sestrah zjutraj ob 7. uri, saj obhajajo sestre slovesni praznik sv. Frančiška Asiškega.

V sredo ob 20. uri bo srečanje Šole za zakon. V kiosku so na voljo zgibanke.

V četrtek ob 16. uri se začne verouk za predšolske otroke stare 3-6 let. Verouk bo pri sestrah v kapeli.

V četrtek ob 20. uri bo sestanek ŽPS.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše. Večerna pobožnost se v petek začne ob 18.20.

V mesecu oktobru bomo dali večji poudarek molitvi rožnega venca, zato vse ostale pobožnosti ki jih imamo navadno pred ali po maši v oktobru odpadejo.

Sobota bo prva v mesecu, prvosobotno pobožnost bomo združili z molitvijo rožnega venca pred sveto mašo.

Prihodnjo nedeljo nas bo obiskal p. Vladimir Kos misijonar na Japonskem, ki bo pri obeh mašah tudi spregovoril. Svoj dar za misijone na Japonskem boste lahko oddali v nabiralnik pod korom.

V župnišču se lahko prijavite zakonski jubilanti, srečanje bo prvo nedeljo v novembru. Več imate že v Rasti.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojno Ivanko Žemlja v petek zvečer.

Umrl je Franc Gorjanc iz Ulice Janka Puclja, prej je živel na Kidričevi cesti, pogreb bo v ponedeljek ob 12. uri na mestnem pokopališču v Kranju.

Umrla je Cecilija Čater iz Ceste Kokrškega odreda. Pogreb bo v torek ob 15. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Gospod, daj jim večni pokoj...

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast za september 2018

duh. misel september 2018

Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo!

molitveni namen - september 2018

za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu