KRISTUS KRALJ, 20.11.2016

V ponedeljek darovanje Device Marija, v torek Cecilija, devica in mučenka, zavetnica cerkvene glasbe, v sredo Klemen I., papež in mučenec, v četrtek vietnamski mučenci, v petek Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka, v soboto Leonard Portomavriški, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja in god sv. Modesta.

V torek bomo obhajali god sv. Cecilije, device in mučenke. Čestitke in zahvala pevcem vseh treh pevskih zborov, organistkam in vsem inštrumentalistom in vsem vam, ki radi pojete pri ljudskem petju.

V sredo ob 19h bo v cerkvi predavanje z naslovom: pojavljanje zla v današnjem svetu. Predaval bo eksorcist p. Peter Vrabec. Lepo vabljeni.

V petek zvečer ne bo molitvene ure pred mašo, pač pa bomo s sveto mašo začeli 24-urno češčenje Najsvetejšega. V petek po večerni maši bomo Najsvetejše izpostavili v češčenje vse do naslednjega dne do večerne maše. Za nočno češčenje lepo prosim, če se napišete nekateri, ki bi bili lahko dežurni ob urah ponoči.

Ker je letos praznovanje sv. Modesta na nedeljo, bomo že v soboto praznovali njegov god. Slovesna maša na čast farnemu zavetniku sv. Modestu bo v soboto ob 10. uri. Po maši bomo zopet izpostavili Najsvetejše v češčenje. Sklep češčenja bo s petimi litanijami, zahvalno pesmijo in sveto mašo zvečer ob 18. uri. Sklep češčenja bo vodil g. Boštjan Prevc, nadškofov tajnik.

Prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja in nedelja Karitas. Pri mašah bo darovanje za potrebe škofijske in župnijske karitas.

Bliža se Miklavž, ki nas bo obiskal v soboto 3. decembra, ob 15. uri. In tudi letos prosi za pomoč pri darilih, tako kot običajno jih lahko oddaste pod korom.

Danes popoldne ob 15. uri pa ste lepo povabljeni k slovesnosti na Primskovo, kjer bo g. nadškof blagoslovil prenovljeno notranjost cerkve.

Zadaj v preddverju lahko še naročite slike od posvetitve zvonov.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast za september 2018

duh. misel september 2018

Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo!

molitveni namen - september 2018

za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu