Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

3. NEDELJA MED LETOM, 22.1.2017

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek se bomo spominjali zaroke Marije in Jožefa, v torek goduje Frančišek Saleški, škof in cerkveni učitelj, v sredo praznik Spreobrnitve apostola Pavla, v četrtek Timotej in Tit, škofa, v petek Angela Merici, devica in ustanoviteljica uršulink, v soboto Tomaž Akvinski, duhovnik in cerkveni učitelj, prihodnja nedelja bo 4. nedelja med letom – nedelja Svetega pisma.

Danes zvečer ob 18. uri ste lepo vabljeni na koncert z naslovom Pomagajmo si, ki bo v Domu krajanov na Primskovem. Vstopnice za koncert lahko dobite takoj po maši v zakristiji. Priporočeni dar je 10€, ves izkupiček je namenjen za župnijske karitas dekanije Kranj.

Prihodnjo soboto bo po maši v naši cerkvi koncert pevskega zbora Gallus iz Kranj in slovenskega citrarskega kvarteta. Pevski zbor bo prepeval že med mašo, lepo vabljeni.

Prihodnjo nedeljo se bo pri obeh mašah predstavila Založba Emanuel, ki je v slovenskem prostoru prisotna od leta 2008, ko je v sodelovanju s Skupnostjo Emanuel izdala prvo zgoščenko s slavilno glasbo. Danes ima v svoji ponudbi poleg zgoščenk tudi pesmarice, različna pričevanja, knjige z duhovno vsebino, priročnike in knjige za otroke. Več o založbi si lahko preberete na njihovi spletni strani. Obisk bo potekal v okviru Tedna knjige, skupne pobude vseh katoliških založb in knjigarn, v okviru katere nudijo tudi 20% popust na vse svoje knjige (razen na novosti).

 

ORATORIJ 2020


Potekal bo od 17.8. do 21.8.2020
Prijavite se do 15. julija 2020, s prijavnico ki jo najdete na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2I1oeRUZRdr7fW6u-k1fACtbtPbg3DfkgD6S0qsuDaEVHrQ/viewform

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdf



SVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

junij, julij in avgust:

med tednom po večerni maši. kadar mašuje drug duhovnik, uradne ure odpadejo.


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

RAST - Julij 2020

pdfRAST-20-7.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih