5. nedelja med letom, 5.2.2017

V ponedeljek godujejo japonski mučenci, v torek Rozalija, redovnica, v sredo Jožefina Bakhita, sužnja, v četrtek Apolonija, devica in mučenka, v petek Sholastika, devica in redovnica, v soboto Lurška Mati božja, prihodnja nedelja bo 6. nedelja med letom.

V sredo odpade verouk ker je državni praznik.

V soboto po večerni maši bo kulturni večer v dvorani, gost večera bo Milan Sagadin, arheolog in umetnostni zgodovinar, spregovoril nam bo o nastanku mesta Kranj. Lepo vabljeni.

V tem mesecu bo naš prvi župnik g. Milan Grden obhajal 70 let življenja. Ker je bil naš prvi župnik, in je župniji postavil temelje, duhovne, pastoralne in materialne, vodil gradnjo naše lepe cerkve mislim da je prav da se ga spomnimo ob njegovem življenjskem jubileju in zato vas povabim na izlet, da ga obiščemo. To soboto, 11. februarja, bomo šli z avtobusom v njegovo župnijo Št. Jurij pri Grosupljem, kjer bo g. Grden daroval sveto maša za našo župnijo, potem ga bomo povabili na kosilo in se skupaj še malo družili. Prijavite se čimprej v župnišču osebno, lahko po telefonu ali pa lahko tudi po maši v zakristiji. Odhod avtobusa bo v soboto iz pred cerkve ob 9. uri. Prihod nazaj približno ob 15. uri.

V četrtek popoldne ne bo uradnih ur, ker bo pogreb in pogrebna sveta maša.

Umrla je Angela Šorli, iz Partizanske ulice 38. Pogreb bo v četrtek ob 16. uri na mestnem pokopališču v Kranju, ob 17h bo pogrebna sveta maša tukaj v župnijski cerkvi. Gospod, daj ji večni pokoj...

Poleg oznanjenih maš bo še 7. dan za pokojno Terezijo Polajnar v petek zvečer.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00.

ČETRTEK 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

RAST - december 2017

okt 2017

Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat. MArija te ljubila bo, sprosila sveto ti nebo.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.