8. nedelja med letom, 26.2.2017

V ponedeljek goduje Gabrijel Žalostne Matere Božje, v torek Roman, opat, v sredo Albin, škof, v četrtek Neža Praška, opatinja, v petek Kunigunda, kraljica, v soboto Kazimir, poljski kraljevič, prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja.

V kiosku lahko vzamete novo – marčevsko Rast.

V sredo bo pepelnica in začetek postnega časa, pri maši bo obred pepeljenja. Ta dan bo tudi strogi post. O postu in postni postavi za leto 2017 si lahko preberete v marčevski Rasti.

Petek bo prvi v mesecu, molitvene ure eno uro pred mašo ne bo, vabljeni pa h križevem potu ob 18h in nato k sveti maši. Obisk bolnikov in starejših bo izjemoma drugi petek v mesecu – 10. marca.

Sobota bo prva v mesecu, po maši bo prvosobotna pobožnost in češčenje Najsvetejšega.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. postno nedeljo. Ob 14h bo križev pot tukaj v župnijski cerkvi in v cerkvi na Rupi. Ob 15.30 bo tradicionalno romanje skupaj s kranjsko župnijo na Tabor – Podbrezje, kjer bomo ob 15.30 molili križev pot in ob 16h darovali sveto mašo. Lepo vabljeni.

Na župnijskem pastoralnem svetu smo se za letošnji postni čas pogovarjali, da bi vsak, kdor želi napisal svojo postno spodbudo – postno akcijo in jo pripel zraven Kristusove krone v preddverju na oglasni pano. Naj bo tudi to spodbuda komu, ki ne ve, kako bi v postnem času lahko naredil kaj dobrega zase, za svoj odnos do bližnjega predvsem pa za svoj odnos do Boga. Lepo povabljeni k tej postni spodbudi.

Ta teden ne bo uradnih ur in zaradi počitnic ne bo verouka.

Na Župnijskem pastoralnem svetu smo sklenili, da bodo od prihodnje nedelje naprej nedeljske jutranje maše ob 8. uri. Več si lahko preberete v Rasti.

PONEDELJEK: 8.00 - 9.00

ČETRTEK: 8.00 - 9.00 IN 17.30 - 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Aprilska Rast 2017

Postni čas

Molimo te, Kristus in te hvalimo.

Ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev v postu

Za birmnce in prvoobhajance in njihove družine.