Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

6. VELIKONOČNA NEDELJA, 21.5.2017

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Marjeta Kasijska, redovnica, v torek Servul Tržaški, mučenec, v sredo praznik Marije Pomagaj, v četrtek slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, v petek Filip Neri, duhovnik, v soboto Alojzij Grozde, mučenec, prihodnja nedelja bo 7. velikonočna nedelja.

Danes popoldne ne bo šmarnične pobožnosti v župnijski cerkvi, ob 19h pa bodo šmarnice v cerkvi na Rupi.

Danes popoldne bo molitveni shod za nove duhovne poklice na Brezjah za našo Kranjsko dekanijo. Ob 15h bo molitvena ura pred Najsvetejšim in ob 16h sveta maša. Peljal bo tudi avtobus za katerega se ni potrebno prijaviti. Avtobus se bo iz Primskovega ustavil ob 14.30 pred našo cerkvijo. Lepo povabljeni na molitveni shod.

V ponedeljek, torek in sredo bomo obhajali prošnje dneve. Vse tri dni bo maša tudi na Rupi ob 18. uri, v župnijski cerkvi pa ob 19. uri. Vabljeni k molitvi za blagoslov vsega človeškega dela, za odvrnitev naravnih nesreč, za primerno vreme, za odvrnitev vsega hudega.

V četrtek bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega vnebohoda – 40 dni po veliki noči. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 19. uri.

V petek začnemo z binkoštno devetdnevnico.

Letos obhajamo 100 letnico prikazovanj Marije v Fatimi. Po župnijah bo romal kip fatimske Marije. V našo župnijo bo prišel jutri in ste povabljeni, da ta kip vzamete na svoj dom za eno noč in en dan in ga do naslednje večerne maše prinesete nazaj. Še posebej povabljene družine sploh pa družine prvoobhajancev. Kip bo v naši župniji 14 dni, potem gre v naslednjo župnijo.

Poleg oznanjenih maš bo še 30 dan za pokojnega Damirja Zupančiča v petek zvečer.

Umrl je Vladimir Hvala iz Ulice mladinskih brigad 1. Pogreb bo v ponedeljek, ob 14. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Pogrebna maša bo zvečer ob 19. uri.

Gospod, daj mu večni pokoj

 V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

RAST - MAREC 2019

RAST-19-3.pdf

Duhovna misel v novembru 2018

Gospod, daj rajnim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih