22. nedelja med letom, 3.9.2017

V ponedeljek goduje Mojzes, prerok, v torek Mati Terezija, redovnica, v sredo Zaharija, prerok, v četrtek Regina, mučenka, v petek Marijino rojstvo – mali šmaren, v soboto Peter Klaver, misijonar, prihodnja nedelja bo 23. nedelja med letom.

V ponedeljek se začne katehumenat za odrasle v Kranju na Tavčarjevi 43 ob 20. uri. Če poznate koga starejšega, ki se zanima za prejem zakramentov ga obvestite in povabite.

V četrtek ob 20h bo srečanje članov ŽPS.

V petek bomo obhajali praznik Marijinega rojstva. Sveti maši bosta dopoldne ob 9h in zvečer ob 19h. Po večerni maši bomo zapeli Mariji na čast litanije in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, molitvena ura v petek pred mašo odpade.

V soboto bo molitveni dan za nove duhovne poklice. Ob 9h se začne molitveni program, ob 10.30 bo sveta maša pred baziliko, ki jo bo ob somaševanje duhovnikov in redovnikov daroval g. nadškof Stanislav Zore. Lepo vabljeni.

Prihodnjo nedeljo bo začeli z veroučnim leto pri maši ob 10. uri. Med mašo bo blagoslov veroučencev in šolskih torb.

Otroški pevski zbor ima pevske vaje prihodnjo nedeljo ob 9. uri. Lepo vabljeni tudi novi pevci in pevke.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojnega Miroslava Černigoja v sredo zvečer in pogrebna maša za pokojno Štefko Talar v sredo zvečer.

Umrla je Štefka Talar iz Levstikove ulice 3. Pogreb bo v ponedeljek ob 16. uri na mestnem pokopališču v Kranju.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00.

ČETRTEK 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

RAST - december 2017

okt 2017

Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat. MArija te ljubila bo, sprosila sveto ti nebo.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.