28. nedelja med letom, 15.10. 2017

V ponedeljek goduje Marjeta Marija Alakok, devica in redovnica, v torek Ignacij Antiohijski, škof in mučenec, v sredo Luka, evangelist, v četrtek Pavel od Križa, duhovnik, v petek Rozalina, redovnica, v soboto Uršula, devica in mučenka, prihodnja nedelja bo 29. nedelja med letom – misijonska nedelja.

Danes popoldne odpade rožnovenska pobožnost v cerkvi.

Danes popoldne vas vabim na ogled razstave umetnice Helene Vurnik v narodni galeriji v Ljubljani. Helena Vurnik je veliko umetnin, tudi mašnih plaščev in še drugega naredila za cerkve med drugim tudi za kranjsko župnijsko cerkev. Ogledali si bomo najprej to razstavo v narodni galeriji v Ljubljani, potem pa še ob strokovni razlagi dve Plečnikove cerkve: sv. Mihaela na Barju in sv. Frančiška Asiškega v Šiški. Odhod avtobusa bo ob 13.30 izpred cerkve, prijavljati se ni potrebno, kdor želi iti naj počaka pred cerkvijo. Gremo pa skupaj tri župnije: naša, Primskovška in Kokrica.

Pri sestrah ta teden ne bo svete maše.

Ta teden ne bo uradnih ur. V primeru pogreba se oglasite pri g. diakonu v zakristiji.

V soboto bodo delavnice za otroke pri sestrah ob 9. uri: izdelovanje skrinjic za darove ob misijonski nedelji.

Prihodnja nedelja bo misijonska, pri vseh mašah bo darovanje za misijone.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00.

ČETRTEK 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

RAST - fabruat 2018

okt 2017

Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat. MArija te ljubila bo, sprosila sveto ti nebo.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.